Bývalý šéf SIS Pčolinský už nie je obvinený v kauze Rozuzlenie, generálna prokuratúra vyhovela aj návrhu riaditeľa NBÚ

Bývalý šéf SIS Pčolinský už nie je obvinený v kauze Rozuzlenie, generálna prokuratúra vyhovela aj návrhu riaditeľa NBÚ

21.3.2024 (SITA.sk) – Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský a riaditeľ Národného bezpečnostného úradu Roman Konečný už nie sú obvinení v kauze Rozuzlenie.

Ako informoval spravodajský portál Aktuality.sk, Generálna prokuratúra SR vyhovela ich návrhu na zrušenie obvinenia na základe paragrafu 363 Trestného poriadku. Vo veci podľa portálu rozhodol prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera ešte 12. marca.

„V uznesení konštatoval, že bol porušený zákon v neprospech oboch mužov z bezpečnostných zložiek. Zrušil preto rozhodnutie vyšetrovateľa, ktorým obvinil Pčolinského zo zločinu založenia a podporovania zločineckej skupiny a Konečného spolu s Pčolinským aj zo zneužívania právomoci verejného činiteľa,“ uviedli Aktuality s tým, že Kandera vyšetrovateľovi prikázal, aby znovu vo veci konal a rozhodol.

Portál pripomína, že kauza Rozuzlenie bola poslednou veľkou akciou Národnej kriminálnej agentúry v lete minulého roka.

„Vyšetrovateľ vtedy obvinil bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského, vtedajšieho šéfa SIS Michala Aláča aj podnikateľa Petra Košča, známeho ako Pán X. Posledný menovaný muž s dobrými kontaktmi na tajných mal byť priamo na čele údajnej zločineckej skupiny, ktorej cieľom bolo podľa obvinenia marenie vyšetrovania veľkých káuz a diskreditácia takzvaných čurillovcov,“ zdôraznili Aktuality s tým, že v súvisiacom prípade obvinili spolu s Pčolinským aj šéfa Národného bezpečnostného úradu Romana Konečného.

Viac k témam: kauza Rozuzlenie, Paragraf 363 Trestného poriadku, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Bývalý šéf SIS Pčolinský už nie je obvinený v kauze Rozuzlenie, generálna prokuratúra vyhovela aj návrhu riaditeľa NBÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko