Do boja o kreslo žilinského župana ide aj Janckulík, je tretím oficiálnym kandidátom

Do boja o kreslo žilinského župana ide aj Janckulík, je tretím oficiálnym kandidátom

29.6.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidátom Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) je podpredseda hnutia Igor Janckulík. Súčasný podpredseda ŽSK oznámil svoju kandidatúru na stredajšom tlačovom brífingu v Žiline.

Janckulík by podľa vlastných slov v prípade zvolenia zabezpečil, aby mal každý zo štyroch regiónov kraja svoje zastúpenie vo vedení ŽSK. „Turiec, Liptov, Kysuce aj horné Považie budú mať zástupcov v podobe podpredsedov, ktorí budú mať kompetenciu vo svojich regiónoch,“ uviedol Janckulík. V predvolebnej kampani sa bude môcť opierať o podporu strany Dobrá voľba a Umiernení a žilinskej krajskej rady Slovenskej národnej strany.

Janckulík je tretím oficiálnym uchádzačom o post predsedu ŽSK, pred necelými dvomi týždňami oznámil kandidatúru bývalý dvojnásobný žilinský primátor Igor Choma ako nominant strany Smer-SD. Svoj záujem obhájiť predsednícky post potvrdila aj súčasná županka Erika Jurinová.

Viac k témam: Predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), Voľby do samosprávnych krajov
Zdroj: Webnoviny.sk – Do boja o kreslo žilinského župana ide aj Janckulík, je tretím oficiálnym kandidátom © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko