Dvojica obvinená v rámci akcie Plevel zostáva za mrežami, súd odmietol i peňažnú záruku

Dvojica obvinená v rámci akcie Plevel zostáva za mrežami, súd odmietol i peňažnú záruku

11.1.2021 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR (NS SR) ponechal vo väzbe dvojicu obvinených, ktorí boli zadržaní v rámci policajnej akcie Plevel.

Ako ďalej informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, senát 4T najvyššieho súdu na pondelkovom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodné sťažnosti obvinených Pavla P. a Juraja F., čím potvrdil rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 15.decembra 2020 o neprepustení obvinených z väzby na slobodu. Senát totiž podľa Važanovej dospel k záveru, že u oboch obvinených dôvody väzby pretrvávajú.

„Senát zároveň peňažnú záruku vo výške 50-tisíc eur ponúknutú Tatianou P. za obvineného JUDr. Pavla P. neprijal,“ dodala Važanová.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v septembri 2020 v rámci akcie Plevel pôvodne päť osôb, jednu neskôr prepustili. Medzi zadržanými v kauze korupcie na žilinských súdoch bol bývalý sudca Pavol P., sudca Daniel B., advokát Ľuboš M. a tiež Juraj F.. Vyšetrovateľ ich obvinil z prijímania úplatku.

Viac k témam: akcia Plevel
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvojica obvinená v rámci akcie Plevel zostáva za mrežami, súd odmietol i peňažnú záruku © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko