Fico sa pýta, komu z vlády dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu (video)

Fico sa pýta, komu z vlády dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu (video)

6.10.2021 (Webnoviny.sk) – Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) musí vysvetliť, prečo stiahol sťažnosť proti nevzatiu do väzby niektorých osôb, ktoré sú obvinené v kauze drogového gangu.

Na stredajšej tlačovej besede to uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico. Podľa Fica členovia skupiny vrátane mediálne známej Zuzany Plačkovej dodávali drogy významným ľuďom na Slovensku. Tí sa mohli podľa Fica zľaknúť a zabezpečili, aby nebola Plačková väzobne stíhaná. „Čo iné tam môže byť?,“ opýtal sa Fico.

Zároveň skonštatoval, že je verejným tajomstvom, že v súčasnej vláde sedia ľudia, ktorí milujú kokaín a do parlamentu chodia „bez zreničiek“. „Čo keď je to celé o drogách a vydieraní,“ skonštatoval Fico s tým že vysvetlenie musí prísť.

Predseda Smeru-SD takisto vyhlásil, že za celou vecou vidí špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ktorý je podľa neho schopný „akejkoľvek špinavosti“. Zároveň pripomenul, že bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik dostal nedávno trest 14 rokov vo väzení za to, že ÚŠP nepodal sťažnosť voči prepusteniu údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku. V tomto prípade ide podľa Fica „doslova o doživotný trest“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Drogy, Predseda strany Smer-SD, Prepustenie z väzby, Vysvetlenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico sa pýta, komu z vlády dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko