Forró podporou Pellegriniho nedodržal rozhodnutia predsedníctva strany, v Maďarskej aliancii sa cítia byť podvedení

Forró podporou Pellegriniho nedodržal rozhodnutia predsedníctva strany, v Maďarskej aliancii sa cítia byť podvedení

28.3.2024 (SITA.sk) – Končiaci predseda Maďarskej aliancie Krisztián Forró podporou Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách nedodržal rozhodnutia predsedníctva strany. Na sociálnej sieti to napísal člen predsedníctva strany Szabolcs Mózes.

„Nielen dohoda, ale aj elementárna logika a politická kultúra nám kážu, aby strana rokovala s oboma prezidentskými kandidátmi, ak je ochota z ich strany. Po tom, čo sa tak stane, by malo o ďalšom kroku rozhodnúť predsedníctvo strany,“ zdôraznil Mózes s tým, že ani jedna podmienka v tejto súvislosti nebola splnená.

O zrušení sa dozvedeli z Facebooku

„Je poburujúce, že členovia predsedníctva – a Maďari na Slovensku – sa správu o zrušení rokovania s Ivanom Korčokom dozvedeli z facebookovej stránky Korčoka. A správu o tom, že kandidát strany – a podľa niektorých správ aj strana samotná – sa postavili za Petra Pellegriniho sa dozvedeli z live vysielania Pellegriniho,“ skonštatoval Mózes.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Podľa Mózesa zodpovední ľudia takto nehazardujú s budúcnosťou strany, ani s maďarskou komunitou. „V mene Maďarskej aliancie sa ospravedlňujem všetkým Maďarom!,“ dodal Mózes.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby na Slovensku 2024 (fotografie)

Najlepšia voľba pre Slovensko

Predseda Maďarskej aliancie Krisztián Forró podporí v druhom kole prezidentských volieb Petra Pellegriniho. Informoval o tom v stredu na spoločnej tlačovej besede s Pellegrinim (Hlas-SD), ktorá sa uskutočnila v priestoroch Národnej rady SR.

„Z vnútorného presvedčenia si myslím, že momentálne, za súčasných podmienok a v súčasnej situácii, je pán Pellegrini najlepšou voľbou pre Slovensko ako prezident SR,“ vyjadril sa. Apeloval pritom na voličov, aby podporili Pellegriniho.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Krisztián Forró (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Forró podporou Pellegriniho nedodržal rozhodnutia predsedníctva strany, v Maďarskej aliancii sa cítia byť podvedení © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko