NAKA zasahovala u šéfa SIS, zadržaní mali byť aj členovia tímu Oblúk

NAKA zasahovala u šéfa SIS, zadržaní mali byť aj členovia tímu Oblúk

17.8.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 17. augusta 8:28

U riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča vo štvrtok zasahovali policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Informáciu priniesol portál pluska.sk s tým, že doma sa ale nenachádzal.

Podľa informácií spomínaného portálu mali byť zadržaní aj niektorí členovia tímu Oblúk, ktorí vyšetrovali údajnú trestnú činnosť elitných príslušníkov NAKA združených okolo vyšetrovateľov Jána Čurillu.

V piatok 11. augusta si NAKA v rámci akcie Ezechiel 7 prišla aj po bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorý kandiduje v nadchádzajúcich predčasných parlamentných voľbách z deviateho miesta za Smer-SD. Zadržali aj expolicajta Romana Stahla, ktorý viedol napríklad vyšetrovací tím Novinár.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálne informácie k prípadu Ezechiel 7 (fotografie)

Gašpar bol po zadržaní prepustený v nedeľu 13. augusta, keďže službukonajúci prokurátor sa nestotožnil s návrhom vyšetrovateľa na väzobné stíhanie obvineného. Romana Stahla zase v ten istý deň do väzby nevzal sudca Špecializovaného trestného súdu. Voči rozhodnutiu podal prokurátor sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

>>> SPRÁVU AKTUALIZUJEME

Viac k témam: Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS), Zásah NAKA
Zdroj: SITA.sk – NAKA zasahovala u šéfa SIS, zadržaní mali byť aj členovia tímu Oblúk © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko