Zaočkovaných sa podľa ministra Korčoka nemá kto zastať, antivaxeri nemôžu prehlušiť zodpovedných občanov

Zaočkovaných sa podľa ministra Korčoka nemá kto zastať, antivaxeri nemôžu prehlušiť zodpovedných občanov

27.7.2021 (Webnoviny.sk) – Na Slovensku vznikla bizarná situácia v tom, že sa nemá kto zastať tých, ktorí sú zaočkovaní proti COVID-19. V súvislosti s protestami pred parlamentom to konštatoval minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS).

Rozhodovanie na základe faktov, nie bludov

Pri príležitosti schválenia očkovacieho zákona šéf slovenskej diplomacie sa vo svojom profile na sociálnej sieti zároveň poďakoval tým, ktorí sa v prípade očkovania rozhodujú na základe faktov, a nie bludov.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Minister pripomenul protesty, ktoré schváleniu zákona predchádzali. Demokracia je však podľa neho aj to, že protestujúcich za názor nikto „nezavrel ani nestĺkol“.

Neuveriteľné nezmysly o dôsledkoch očkovania

„Horšie je, že tam zaznievali neuveriteľné nezmysly o dôsledkoch očkovania. Nedávno som to nazval tmárstvom z minulých storočí, ktoré na Slovensku zjavne pôsobí na veľkú časť spoločnosti,“ uviedol minister.

Výsledkom podľa neho je, že Slovensko má problém v miere zaočkovanosti, ktorá rozhoduje o tom, ako sa tu bude žiť v najbližšej dobe a ako sa podarí oživiť ekonomiku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest pred parlamentom, polícia použila aj slzný plyn (fotografie)

„Mobilizácia antivaxerov zo strany extrémistov a parlamentnej opozície nesmie prehlušiť fakt, že viac ako 40 percent občanov Slovenska sa správa zodpovedne k sebe aj k iným,“ zdôraznil Korčok.

Viac k témam: demonštrácia, Koronavírus, Národná rada SR, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Zaočkovaných sa podľa ministra Korčoka nemá kto zastať, antivaxeri nemôžu prehlušiť zodpovedných občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko