Koaličná kríza nemôže paralyzovať štát, Čaputová navrhla Hegerovi výmenu dvoch ministrov (video)

Koaličná kríza nemôže paralyzovať štát, Čaputová navrhla Hegerovi výmenu dvoch ministrov (video)

22.7.2022 (Webnoviny.sk) – Krízy nesmú paralyzovať štát a ten musí fungovať ďalej. Uviedla to v piatok po stretnutí s predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽaNO) prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Kroky na stabilizáciu vlády

Jednou z tém ich rozhovoru bola práve koaličná kríza spôsobená vypovedaním koaličnej zmluvy stranou Sloboda a Solidarita. Hlava štátu sa premiéra konkrétne pýtala, aké kroky podnikne pre to, aby zabezpečil stabilitu vlády.

„Je jasné, že kríza neprišla zo dňa na deň,“ povedala Čaputová s tým, že príčina krízy bola identifikovaná pomerne presne. Zároveň pripomenula, že ide už o druhú koaličnú krízu v priebehu dvoch rokov od parlamentných volieb.

Výmena ministrov

Súčasná kríza sa podľa prezidentky deje v kontexte iných kríz, ako napríklad inflačná, bezpečnostná, energetická alebo pandemická.

Jednou z možných alternatív riešenia krízy je podľa hlavy štátu výmena ministrov. „Vonkajšie krízy si nevyberáme, za tie vnútorné ale zodpovedáme. A za vládnu krízu v plnom rozsahu zodpovedá vláda,“ dodal prezidentka Čaputová s tým, že očakáva jej skorá vyriešenie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Koaličná zmluva, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Premiér Slovenskej republiky, Prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Koaličná kríza nemôže paralyzovať štát, Čaputová navrhla Hegerovi výmenu dvoch ministrov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko