Kollár otvoril 40. schôdzu parlamentu, návrhy Smeru a Hlasu neprešli

Kollár otvoril 40. schôdzu parlamentu, návrhy Smeru a Hlasu neprešli

16.9.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda parlamentu Boris Kollár otvoril 40. schôdzu poslaneckého pléna. V jej programe je viac ako 80 bodov. Poslanci budú rokovať aj o návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra SR Romanovi Mikulcovi (OĽaNO).

Odvolanie šéfa rezortu vnútra z funkcie iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Parlament má o Mikulcovi rokovať na záver schôdze. Smer-SD neuspel s návrhom, aby sa tento bod presunul na piatok 17. septembra ráno.

Nezaradení poslanci a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) neuspeli s návrhom, aby premiér Eduard Heger bezodkladne informoval parlament o výsledkoch rokovania Bezpečnostnej rady SR. Predseda vlády zvolal Bezpečnostnú radu SR na štvrtok poobede, hovoriť sa má o situácii v polícii. Tlačová konferencia by sa mala konať o 16:00.

Parlament si minútou ticha na začiatku schôdze uctil zosnulého bývalého poslanca parlamentu Ivana Vargu (Smer-SD). Členom parlamentu bol v rokoch 2002 až 2016.

Viac k témam: rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár otvoril 40. schôdzu parlamentu, návrhy Smeru a Hlasu neprešli © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko