Kuciakovu odvahu a jeho odkaz sa Ficova vláda snaží „zamiesť pod koberec“, tvrdia liberáli

Kuciakovu odvahu a jeho odkaz sa Ficova vláda snaží „zamiesť pod koberec“, tvrdia liberáli

21.2.2024 (SITA.sk) – Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) si uctili pamiatku 6. výročia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Sviečky položili k ich pamätníku nachádzajúcom sa na Námestí Slovenského národného povstania v Bratislave.

Poslanec Juraj Krúpa (SaS) v súvislosti s výročím pre médiá uviedol, že aktuálne prežívame ťažkú dobu. Tvrdí, že Kuciakovu odvahu a jeho odkaz sa súčasná vláda Roberta Fica (Smer-SD) snaží „zamiesť pod koberec“.

„Niekedy mám dojem, akoby sme mali veľmi krátku pamäť a zabúdali na to, čo všetko s tým bolo spojené. Našou úlohou teraz je dosiahnuť, aby sa na Kuciakovu odvahu nezabudlo a by odkaz pokračoval ďalej,“ povedal poslanec.

Investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Verejnosť sa o skutku dozvedela 26. februára.

Viac k témam: Liberáli, Opozícia, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk – Kuciakovu odvahu a jeho odkaz sa Ficova vláda snaží „zamiesť pod koberec“, tvrdia liberáli © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko