Od januára sa zrušilo predkladanie prvých 10 výpisov, občania tak na úradoch ušetrili desaťtisíce eur

Od januára sa zrušilo predkladanie prvých 10 výpisov, občania tak na úradoch ušetrili desaťtisíce eur

27.1.2022 (Webnoviny.sk) – Nový antibyrokratický zákon sa osvedčil už v prvých týždňoch platnosti. V tlačovej správe to tvrdí Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, ktoré legislatívu vypracovalo.

Od januára sa na základe tohto zákona zrušilo predkladanie prvých 10 potvrdení a výpisov na úradoch. Ľudia tak podľa rezortu ušetrili viac ako 700-tisíc eur.

Na základe zákona sa celkovo zruší 21 výpisov a potvrdení, ktoré občania a podnikatelia už nebudú musieť predkladať úradníkom. Je to doteraz najviac, v predchádzajúcich dvoch antibyrokratických kolách sa zrušilo spolu len polovičné množstvo dokumentov. Od 1. januára tohto roka občania a podnikatelia nemusia predkladať napríklad kópiu rodného listu, sobášneho listu, úmrtného listu, potvrdenie o pobyte, potvrdenie o pridelení IČO, či výpis z centrálneho registra exekúcií.

Vďaka zrušeniu prvých 10 výpisov od 1. januára občania za prvé štyri týždne nemuseli úradom predkladať až 73 520 výpisov a potvrdení.

„Celkovo náš zákon po zrušení všetkých 21 dokumentov ušetrí občanom a podnikateľom vyše 42 miliónov eur ročne,“ zdôraznila vicepremiérka Veronika Remišová.

Viac k témam: Antibyrokratický zákon
Zdroj: Webnoviny.sk – Od januára sa zrušilo predkladanie prvých 10 výpisov, občania tak na úradoch ušetrili desaťtisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko