Premiér Heger zvolal Bezpečnostnú radu SR, má plán na riešenie situácie v bezpečnostných zložkách štátu

Premiér Heger zvolal Bezpečnostnú radu SR, má plán na riešenie situácie v bezpečnostných zložkách štátu

16.9.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 16. septembra 11:49

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) zvolal na štvrtok poobede Bezpečnostnú radu SR. Ako povedal pred rokovaním vlády, plánuje na nej predstaviť plán, ako riešiť aktuálnu situáciu v bezpečnostných zložkách štátu.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) doplnil, že lídri strán sa už o tejto otázke rozprávali a ešte budú pokračovať v debate na ďalšom stretnutí. Minister má tip, kto je za súčasnú situáciu zodpovedný, ale nebude to hovoriť, kým si to koalícia nevydiskutuje najskôr vo vnútri.

Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) považuje za absurdné, že existujú nepriateľské aktivity vo vnútri prokuratúry či Policajného zboru. Ako povedal médiám pred rokovaním vlády, je už podľa neho načase prijať nejaké zásadné rozhodnutie a situáciu vyriešiť.

„Nie je dobré, keď sa takéto veci dejú,“ povedala po rokovaní vlády ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS). Naopak, je podľa nej na mieste rozprávať sa o vytvorení nezávislej inštitúcie, ktorá by mala na starosti Úrad inšpekčnej služby (ÚIS). Kolíková zopakovala, že cíti podporu premiéra Hegera, a to, či aj naďalej ostane členkou vlády, ešte potrebujú podľa jej slov koaliční partneri doriešiť.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Heger zvolal Bezpečnostnú radu SR, má plán na riešenie situácie v bezpečnostných zložkách štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko