Pre sledovanie novinárky Tódovej začala polícia trestné stíhanie, fotili ju aj na chate v Tatrách

Pre sledovanie novinárky Tódovej začala polícia trestné stíhanie, fotili ju aj na chate v Tatrách

14.1.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia začala v súvislosti s medializovanými informáciami o sledovaní novinárky Moniky Tódovej z Denníka N trestné stíhanie pre nebezpečné prenasledovanie. Informovala o tom prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

„V predmetnej veci sa v súčasnosti vykonávajú procesné úkony a analyzujú sa získané dáta využiteľné pre proces vyšetrovania za účelom objasnenia predmetného skutku. Aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, viac informácií momentálne nie je možné zverejniť,” uviedla hovorkyňa.

Denník N v stredu 13. januára zverejnil, že jeho redaktorku Moniku Tódovú sledovali v posledných dňoch jej pobytu vo Vysokých Tatrách a aj doma v Bratislave. Pred tatranskou chatou, v ktorej bývala na začiatku januára s rodinou, stálo najmenej dva dni SUV s bardejovskou značkou, v ktorom sedel neznámy muž.

V zaparkovanom aute strávil denne zhruba osem hodín a vyhotovoval si fotografie. Na podozrivé autá upozornila Tódová aj políciu. V Tatrách pred tou istotu chatou reportérku sledoval aj ďalší neznámy muž z auta s bratislavskou značkou.

Viac k témam: novinárka, sledovanie, trestný čin
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre sledovanie novinárky Tódovej začala polícia trestné stíhanie, fotili ju aj na chate v Tatrách © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko