Pre štyri okresy na Slovensku je vydaná výstraha prvého stupňa pred dažďom

Pre štyri okresy na Slovensku je vydaná výstraha prvého stupňa pred dažďom

24.8.2021 (Webnoviny.sk) – V utorok je na Slovensku oblačno až zamračené, na juhu miestami aj zmenšená oblačnosť. Ako na svojom webe informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), na viacerých miestach sa môže vyskytnúť prehánky, dážď a ojedinele aj búrky.

Do 14.00 je pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok vydaná aj výstraha prvého stupňa pred dažďom. Ojedinele sa tu podľa meteorológov očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 25 až 30 mm.

Najvyššia denná teplota sa bude v utorok pohybovať od 20 do 25 stupňov Celzia, v severnej polovici územia má byť väčšinou 15 až 20 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov vystúpi na okolo 10 stupňov, ale k večeru sa tu postupne ochladí.

Fúka len slabý vietor, ale na západe Slovenska a popoludní aj na ostatnom území zafúka severozápadný až severný vietor rýchlosťou 3 až 9, v nárazoch lokálne okolo 14 metrov za sekundu (10 až 30, 50 km/h).

Viac k témam: počasie, predpoveď počasia, výstraha pred dažďom
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre štyri okresy na Slovensku je vydaná výstraha prvého stupňa pred dažďom © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko