Prezidentka Čaputová ukončila návštevu Gemera, vyzdvihla vyhlásenie mimoriadnej situácie na rieke Slaná

Prezidentka Čaputová ukončila návštevu Gemera, vyzdvihla vyhlásenie mimoriadnej situácie na rieke Slaná

21.7.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová strávila uplynulé dva dni na Gemeri, v ktorých mala, podľa jej slov, veľa užitočných a srdečných stretnutí a rozhovorov. Priznala to vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Zamorená rieka Slaná

Asi najdôležitejší bol hneď prvý deň, v ktorom sa zaujímala o zamorenú rieku Slaná. Tá je, pre jej znečistenie, podľa hlavy štátu v súčasnosti už mŕtvou riekou.

Vláda preto v stredu vyhlásila na Slanej mimoriadny stav. „Vyhlásenie mimoriadnej situácie by malo konečne umožniť alokovanie dostatočných finančných prostriedkov na zastavenie znečistenia a na sanačné práce,“ konštatovala Čaputová.

V Revúcej v stredu rokovala Čaputová s predstaviteľmi samosprávy. „Veľmi rezonovala téma stratifikácie nemocníc a najmä možné uzatvorenie niektorých oddelení v revúckej nemocnici,“ uviedla prezidentka.

Ochrana Muránskej planiny

Hlava štátu navštívila aj prvé slovenské gymnázium, ktoré je v súčasnosti múzeum a oslavuje 160 rokov od svojho založenia.

„Je to naozaj veľmi vzácne a dôležité miesto slovenskej histórie,“ poznamenala na sociálnej sieti Zuzana Čaputová, ktorá v Muráni navštívila i známy obecný podnik, ktorý pečie slávne Muránske buchty.

Dvojdňovú pracovnú cestu na Gemer zakončila prezidentka prechádzkou po Národnom parku Muránska planina, pričom jej miestni odborníci a ochranári vysvetlili medializovanú zonáciu.

„Národný park má smerovať k vyššej miere ochrany prírody a zároveň poskytovať turisticky atraktívne miesta. Turizmus je veľmi dôležitý z hľadiska perspektívy tohto regiónu,“ skonštatovala v statuse a miestnym sľúbila, že sa bude usilovať robiť všetko pre to, aby Gemer mohol primeraným spôsobom rásť, nie však na úkor prírody.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ekologická katastrofa, Mimoriadna situácia, rieka Slaná, Sanácie, Stratifikácia nemocníc
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová ukončila návštevu Gemera, vyzdvihla vyhlásenie mimoriadnej situácie na rieke Slaná © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko