Proces s podnikateľom Výbohom sa začne až v októbri, súd vyhovel jeho žiadosti

Proces s podnikateľom Výbohom sa začne až v októbri, súd vyhovel jeho žiadosti

23.6.2022 (Webnoviny.sk) – Súdny proces s podnikateľom Miroslavom Výbohom by sa na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici mal nakoniec začať začiatkom októbra. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Súd pritom pôvodne vytýčil termíny pojednávaní už na 31. mája a 1. a 2. júna tohto roku, na základe žiadosti obžalovaného však termíny nakoniec zrušil. Miroslav Výboh totiž avizoval, že sa chce osobne zúčastniť na hlavnom pojednávaní, pričom mu bol odňatý cestovný pas a pasom inej krajiny nedisponuje.

Advokáti obžalovaného následne informovali, že základom jeho žiadosti o odročenie bola žiadosť o „podanie návrhu na začatie prejudiciálneho konania podľa článku 267 Zmluvy o fungovaní Európskej únie ako aj poukázanie na nezákonnosť konania ako proti ušlému a nesplnenie podmienok pre takéto konanie, ktoré obvinenému odopiera akýkoľvek výkon jeho obhajobných práv“.

Miroslav Výboh a kauza Mýtnik III

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v novembri 2021 na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Miroslava Výboh vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie.

Podnikateľ sa podľa medializovaných informácií nachádza v Dubaji a bol na neho vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Jeho obhajca Ladislav Smejkal ešte v decembri minulého roku odmietol, že by sa obžalovaný vyhýbal trestnému konaniu. Zároveň obhajcovia avizovali, že sa budú snažiť o zrušenie vydaných zatykačov.

Viac k témam: Akcia „Mýtnik III“, Odložené pojednávanie, Súdny proces
Zdroj: Webnoviny.sk – Proces s podnikateľom Výbohom sa začne až v októbri, súd vyhovel jeho žiadosti © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko