Protesty by mali pokračovať od utorka či stredy, Gröhling hovorí aj o generálnom štrajku

Protesty by mali pokračovať od utorka či stredy, Gröhling hovorí aj o generálnom štrajku

3.2.2024 (SITA.sk) – Protesty by mali pokračovať do budúceho týždňa približne od utorka či stredy. V týchto dňoch by pravdepodobne malo byť hlasovanie o novele Trestného zákona. Uviedol to Branislav Gröhling (SaS) v rozhovore pre portál Aktuality.sk.

V prípade, že v parlamente schvália promafiánsky balíček, bude to podľa Gröhlinga len ďalším signálom pre ľudí, aby prišli opäť do ulíc a vyjadrili svoju nespokojnosť.

Čaputová bude zrejme vetovať návrh

Gröhling predpokladá, že prezidentka Zuzana Čaputová bude tento návrh vetovať a opäť príde do Národnej rady SR.

„Stále to však neskončí. Aj keby prezidentka vrátila novelu a vládna koalícia by opäť prelomila jej veto, tak tam bude podanie na Ústavný súd, čo môže byť ďalším signálom pre verejnosť prísť do ulíc,“ uviedol Gröhling s tým, že protesty by tak v takejto forme pokračovali ďalej.

Zobraziť fotogalériu k článku:
VII. PROTEST: Zastavme ich! (fotografie)

Raj pre zločincov a mafiánov

Ako Gröhling naznačil, do úvahy by mohol pripadať aj generálny štrajk. „Na niekoľko minút alebo hodinu by celá spoločnosť vyslala jasný signál cez generálny štrajk. Že toto je niečo, čo sa v demokratickej krajine nemôže diať,“ povedal Gröhling

Dodal, že nespochybňuje zostavene koalíce, a to, že môžu vládnuť a majú mandát na to, aby mohli robiť zmeny. „Ale nie takýmto spôsobom, že tu vytvoria krajinu, čo bude absolútnym rajom pre zločincov a mafiánov,“ uzavrel Gröhling.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Generálny štrajk, protest Zastavme ich, Protesty, Protivládne protesty
Zdroj: SITA.sk – Protesty by mali pokračovať od utorka či stredy, Gröhling hovorí aj o generálnom štrajku © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko