Slovensko bez terorizmu úplne odmieta islam a nedovolí jedinú mešitu + VIDEO

Slovensko bez terorizmu úplne odmieta islam a nedovolí jedinú mešitu + VIDEO

Slovensko je posledným členským štátom EÚ bez jedinej mešity. Predchádzajúce pokusy stavať politici zastavili.

Krajina neuznáva islam ako náboženstvo a má len niekoľko tisíc moslimských obyvateľov. Islam nesmie byť vyučovaný v školách a 5 000 moslimov, väčšinou európskych, ktorí v krajine zdržiavajú, nie je oficiálne uznané. Predstavujú len 0,1% populácie.

V roku 2007 politici zmenili zákony krajiny tak, že štát musel uznať 20 000 podpisov od členov. V roku 2017 sa počet potrebných podpisov viac ako zdvojnásobil.

Nie oficiálne uznanie pre skupinu predstavuje veľké ťažkosti. Okrem iného nesmú mať oficiálny náboženských vodcov, viesť moslimská manželstvo ani prijímať finančné príspevky od štátu, práva, ktoré majú 18 ďalších uznávaných náboženstiev.

Podľa niektorých politikov krajiny je islam vážnou hrozbou.

„Islamizácii začína kebabom a v Bratislave už začala. Takže pochopte, aké by to mohlo byť za 5-10 rokov, „hovorí poslanec Andrej Danko.

„Každý normálny Európan, kresťan alebo ateista sa obáva tohto satanského pedofilného stvorenia diabla,“ hovorí ďalší kritický poslanec.

Podľa TRT bola situácia pre moslimov krajiny ešte komplikovanejšia v súvislosti s azylovú vlnou v roku 2015. Slovensko potom použilo neprítomnosť mešít ako argument k neprijatia migrantov.

Televízny kanál tiež tvrdí, že Slovensko porušuje zákony EÚ o právach tým, že nepovoľuje stavbu mešít uvádza portál Voice.

0Shares
Slovensko Video