Slovensko, Česko a Rakúsko sa dohodli na pravidelných stretnutiach na zahraničnopolitické témy

Slovensko, Česko a Rakúsko sa dohodli na pravidelných stretnutiach na zahraničnopolitické témy

21.1.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko, Česko a Rakúsko sa dohodli na sérii intenzívnych stretnutí, na ktorých budú pravidelne konzultovať najdôležitejšie zahraničnopolitické a európske témy.

Vyhlásil to šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) po rokovaní s ministrom zahraničných vecí Českej republiky Tomášom Petříčkom a spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúska Alexandrom Schallenbergom.

Stretnutie, ktoré sa vo štvrtok uskutočnilo, inicioval minister Korčok. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

„Zmyslom tejto trojstrannej spolupráce je sústrediť sa na konkrétne oblasti, v ktorých vieme priniesť pridanú hodnotu. Chceme byť aktívni a konštruktívni aj na európskej úrovni a chceme, aby nás v tomto duchu vnímali aj naši občania,“ priblížil Korčok.

Ministri zároveň skonštatovali, že kríza, v ktorej sa krajiny ocitli, apeluje na porozumenie a spájanie síl.

V tejto súvislosti zdôraznili svoju pripravenosť viesť aj v rámci rozšíreného formátu S3+ dialóg s ďalšími partnermi v rámci Európskej únie (EÚ) aj mimo neho.

Viac k témam: zahraničná politika
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko, Česko a Rakúsko sa dohodli na pravidelných stretnutiach na zahraničnopolitické témy © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko