Slovensko pozastavilo dohodu s Ruskom o bezvízových cestách pre držiteľov diplomatických pasov

Slovensko pozastavilo dohodu s Ruskom o bezvízových cestách pre držiteľov diplomatických pasov

2.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská republika dočasne pozastavila platnosť bilaterálnej dohody s Ruskou federáciou o bezvízových cestách držiteľov diplomatických pasov alebo služobných pasov, ktorá bola v platnosti od roku 2000. Vláda toto rozhodnutie odobrila na svojom stredajšom zasadnutí.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Dôvodom je reakcia na závažné porušenie medzinárodného práva a medzinárodných dohôd Ruskou federáciou, ktorými sa ohrozuje územná celistvosť, zvrchovanosť a nezávislosť Ukrajiny. Prerušenie vykonávania dohody bude prakticky vykonané na základe navrhnutého uznesenia vlády Slovenskej republiky formou notifikácie.

„Rozhodnutie Rady okrem iného ruší bezvízový režim pre držiteľov diplomatických pasov pri cestách do EÚ. Zmieňované rozhodnutie Rady EÚ z 25. februára 2022 sa týka všetkých členských štátov, teda aj Slovenskej republiky,“ uvádza sa v materiáli predloženom na rokovanie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko pozastavilo dohodu s Ruskom o bezvízových cestách pre držiteľov diplomatických pasov © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko