Slovensko prijalo opatrenia, vďaka ktorým sa islam nemohol stať jedným z oficiálne uznávaných náboženstiev krajiny

Slovensko prijalo opatrenia, vďaka ktorým sa islam nemohol stať jedným z oficiálne uznávaných náboženstiev krajiny

Slovensko prijalo opatrenia, vďaka ktorým sa islam nemohol stať jedným z oficiálne uznávaných náboženstiev krajiny, čo z neho robí európsku krajinu s najprísnejšími zákonmi proti islamu v celej Európe.

V roku 2016 dve tretiny poslancov, vrátane opozičných, hlasovali za legislatívu predloženú vládne slovenskému národnou stranou (SNS), ktorá požaduje, aby náboženské skupiny v krajine mali 50 000 nasledovníkov, ktorí by mohli prevádzkovať svoje školy, otvárať náboženské inštitúcie alebo sa kvalifikovať pre vládne dotácie. Zákon predtým vyžadoval iba 20 000 podpisov.

Podľa oficiálnych zdrojov má islam, ktorý bol primárne zameraný zákonom, na slovenskom maximálne 5 000 nasledovníkov.

V roku 2016 vtedajší premiér Robert Fico v rozhovore povedal: „Je mi ľúto, islam nemá na slovenskom miesto. Povinnosťou politikov je hovoriť o týchto veciach veľmi jasne a otvorene. Neželám si, aby tam boli desiatky tisíc moslimov. “

Na základe posledného sčítania ľudu zahŕňajú náboženstvo s požadovaným prahom počtu obyvateľov rímskokatolícku cirkev, ku ktorej sa hlási takmer 70 percent slovenských populácie, protestantská evanjelická cirkev augsburského vyznania, ktorá tvorí 7 percent, gréckokatolícka cirkev na 4 percentá, kresťanská reformovaná cirkev na 2 percentách a pravoslávna cirkev na 1 percente. Píše portál RMX.

V čase vrcholiacej migračná kríza vtedajší slovenská minister vnútra povedal: „Chceme Európe pomôcť v otázke migrácie. Mohli by sme vziať 800 moslimov, ale na slovenskom nemáme žiadne mešity, ako sa teda môžu integrovať moslimovia, ak sa im tu nebude páčiť? “

Ostatní politici boli tiež otvorenie ohľadom skutočnosti, že si neželajú, aby na slovenskom rástla moslimská populácia.

0Shares
Slovensko Zaujímavosti