V parlamente je chaos a poslanci predkladajú „hlava nehlava“ rôzne nezmysly, skonštatovala Remišová

V parlamente je chaos a poslanci predkladajú „hlava nehlava“ rôzne nezmysly, skonštatovala Remišová

25.3.2023 (SITA.sk) – V parlamente je chaos, poslanci predkladajú „hlava nehlava“ rôzne nezmysly. Na druhú stranu, dobré veci pre Slovensko nepodporia, čo je veľká škoda. Uviedla to v relácii Sobotné dialógy v Rádiu Slovensko poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Ak za plán obnovy nezahlasuje Sloboda a Solidarita alebo iné opozičné strany, neurobia zle vláde, ale občanom, nakoľko ide o reformy, ktoré Slovensko potrebuje. Ministerka je však názoru, že ak po septembri neprídu „babráci“, všetky peniaze z plánu obnovy sa stihnú vyčerpať.

Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podľa Remišovej slov strašila ľudí, že plán obnovy nebude pripravený a riadne schválený, nakoniec bol schválený medzi prvými v Európskej únii. „Strašili, že čerpanie plánu obnovy mešká, nakoniec je Slovensko medzi šiestimi najlepšími krajinami v čerpaní z plánu obnovy. Slovensku prišla druhá platba v sume 700 miliónov eur, peniaze sa čerpajú,“ uviedla Remišová s tým, že verí, že návrh školského zákona bude na najbližšej schôdzi schválený, a že sa nebude ďalej odsúvať. „My sme mali tento rok splniť štyri míľniky v pláne obnovy. Zo štyroch máme splnené tri,“ zhodnotila.

Poslanec parlamentu a podpredseda strany Smer-SD Ladislav Kamenický dáva za vinu chaos, ktorý nastal, aj Veronike Remišovej. Upozornil ministerku, aby neobviňovala opozíciu z toho, že im neprešli zákony, „keď za nich nezahlasoval samotný Matovič (OĽaNO)“. „Tie zákony sú zlé,“ uzavrel Kamenický.

Viac k témam: Plán obnovy a odolnosti, Podpredseda strany Smer-SD, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Za ľudí
Zdroj: SITA.sk – V parlamente je chaos a poslanci predkladajú „hlava nehlava“ rôzne nezmysly, skonštatovala Remišová © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko