Veľký kus ľadovca na štíte Marmolada v Dolomitoch sa odtrhol a zabil najmenej šiestich ľudí (foto+video)

Veľký kus ľadovca na štíte Marmolada v Dolomitoch sa odtrhol a zabil najmenej šiestich ľudí (foto+video)

4.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 4. júla 2022, 12:23

Najmenej šesť ľudských životov si vyžiadal kolaps ľadovca na hore Marmolada v talianskych Alpách. Ako informuje spravodajský web BBC, ľudia prišli o život po tom, ako ich strhla lavína, ktorú vyvolalo spomenuté zrútenie ľadovca. Podľa záchranárov utrpelo zranenia ďalších deväť osôb.

Pátranie po nezvestných pokračuje

Pokračuje tiež pátranie po nezvestných osobách. BBC informovalo o 19 ľuďoch. Podľa agentúry AP zostalo na parkovisku pod horou 16 automobilov, pričom úrady sa snažia identifikovať nezvestných podľa poznávacích značiek. Nie je však známe, koľko vozidiel mohlo patriť identifikovaných obetiam alebo zraneným.

Príčina zatiaľ nie známa

Príčina kolapsu ľadovca, ktorý sa po odtrhnutí rútil dolu svahom rýchlosťou približne 300 kilometrov za hodinu, zatiaľ nie je známa. Ako pravdepodobný faktor sa však uvádzala vlna horúčav, ktorá už v máji zachvátila Taliansko a priniesla so sebou na začiatok leta mimoriadne vysoké teploty aj vo zvyčajne chladnejších Alpách. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky bbc.com.

Viac k témam: Dolomity, Ľadovec, Marmolada
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľký kus ľadovca na štíte Marmolada v Dolomitoch sa odtrhol a zabil najmenej šiestich ľudí (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko