Británia vyčlenila pre Ukrajinu ďalší balík pomoci, je určený na vyšetrovanie vojnových zločinov páchaných ruskou armádou

Británia vyčlenila pre Ukrajinu ďalší balík pomoci, je určený na vyšetrovanie vojnových zločinov páchaných ruskou armádou

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – Britská vláda ohlásila nový balík pomoci Ukrajine v sume 2,5 milióna libier, ktorý bude určený na vyšetrovanie vojnových zločinov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Financie z tohto balíka budú podporovať Úrad generálneho prokurátora Ukrajiny pri vyšetrovaní zločinov, vrátane sexuálneho násilia spojeného s vojnou. Vo svete totiž pretrvávajú obavy, že Rusko sa na Ukrajine dopúšťa vojnových zločinov. Informuje o tom portál news.sky.com.

„Na dôkazy o hrozných zločinoch spáchaných ruskými silami na Ukrajine a na nesprostredkované výpovede, ktoré som počula od preživších, nikdy nezabudnem,“ uviedla britská veľvyslankyňa na Ukrajine Melinda Simmonsová.

„Avšak ešte mocnejšie je odhodlanie, ktorého som svedkom u ukrajinských ľudí pri reakcii na tieto krutosti. Teší ma, že skúsenosti a financie Veľkej Británie pomôžu Úradu generálneho prokurátora Ukrajiny odhaliť tieto zločiny a priviesť páchateľov k zodpovednosti,“ dodala veľvyslankyňa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia vyčlenila pre Ukrajinu ďalší balík pomoci, je určený na vyšetrovanie vojnových zločinov páchaných ruskou armádou © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet