Krajiny NATO nezomrú pri jadrovej apokalypse, vyhlásil Medvedev

Krajiny NATO nezomrú pri jadrovej apokalypse, vyhlásil Medvedev

27.9.2022 (Webnoviny.sk) – Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev sa domnieva, že Rusko môže beztrestne podniknúť jadrový útok na Ukrajinu, keďže krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) pre obavy o vlastnú bezpečnosť nepodniknú žiadne priame kroky. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Predstavme si, že Rusko bude nútené použiť tú najhrozivejšiu zbraň proti ukrajinskému režimu, ktorý spáchal rozsiahlu agresiu, nebezpečnú pre samotnú existenciu nášho štátu. Verím, že NATO priamo nezasiahne. Pre Severoatlantickú alianciu je predsa oveľa dôležitejšia bezpečnosť Washingtonu, Londýna a Bruselu ako osud Ukrajiny, ktorú nikto nepotrebuje,“ uviedol ruský exprezident na Telegrame.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Medvedev dodal, že je presvedčený, že krajiny NATO „nezomrú pri jadrovej apokalypse“, a preto „prehltnú použitie akejkoľvek zbrane“ Ruskom.

Hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierre na pondelňajšom brífingu uviedla, že Spojené štáty zatiaľ nezaznamenali žiadne náznaky toho, že by sa Moskva chystala na použitie jadrových zbraní. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken uviedol, že administratíva prezidenta Joea Bidena má plán, ako konať v prípade použitia jadrových zbraní Ruskom.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj neverí, že ruský vodca Vladimir Putin „blafuje“, keď naznačuje použitie jadrových zbraní.

Viac k témam: Americký prezident, Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajiny NATO nezomrú pri jadrovej apokalypse, vyhlásil Medvedev © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet