Nemecko očakáva pre ďalšie štrajky rušenie letov a vlakových spojov, dotknú sa približne 200-tisíc cestujúcich

Nemecko očakáva pre ďalšie štrajky rušenie letov a vlakových spojov, dotknú sa približne 200-tisíc cestujúcich

4.3.2024 (SITA.sk) – Zrušenie tisícov letov a vlakových spojov očakávajú tento týždeň v Nemecku po tom, ako dva odborové zväzy v pondelok vyzvali na ďalšie štrajky za zvýšenie miezd a zlepšenie pracovných podmienok. Odborové zväzy GDL a Ver.di ohlásili štrajky na štvrtok a piatok.

Podľa prvých odhadov spoločnosti Lufthansa sa dvojdňový štrajk dotkne približne 200-tisíc cestujúcich. Znamená to, že zrušiť môžu približne tisíc letov denne ako počas predchádzajúcich štrajkov, informovala nemecká tlačová agentúra dpa.

Odborový zväz Ver.di požaduje pre takmer 25-tisíc pozemných pracovníkov spoločnosti Lufthansa zvýšenie platov o 12,5 percenta, čiže najmenej o 500 eur mesačne. Štrajk v diaľkovej a regionálnej železničnej doprave sa začne vo štvrtok o druhej ráno a ovplyvní milióny cestujúcich.

Germany braces for fresh rail, air travel strikes https://t.co/8kiwVvdMFh
— Digital Journal (@digitaljournal) March 4, 2024
 Podľa GDL bude štrajk trvať do piatka do jednej popoludní. Okrem zvýšenia platov GDL požaduje aj skrátenie pracovného času z 38 na 35 hodín týždenne, čo spoločnosť Deutsche Bahn odmieta.

Viac k témam: Štrajk, štrajk v Nemecku
Zdroj: SITA.sk – Nemecko očakáva pre ďalšie štrajky rušenie letov a vlakových spojov, dotknú sa približne 200-tisíc cestujúcich © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet