Netanjahu skritizoval taktické prestávky v bojoch na juhu Pásma Gazy, plán označil za neprijateľný

Netanjahu skritizoval taktické prestávky v bojoch na juhu Pásma Gazy, plán označil za neprijateľný

17.6.2024 (SITA.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu skritizoval taktické prestávky v ofenzíve na juhu Pásma Gazy, ktorých cieľom sú väčšie dodávky humanitárnej pomoci.

Izraelský predstaviteľ, ktorý komunikoval s médiami pod podmienkou anonymity, povedal, že premiér označil plán za neprijateľný, keď sa o ňom dozvedel. Netanjahua podľa jeho slov ubezpečili, že „sa nič nemení“ a armáda pokračuje v bojoch v meste Rafah podľa plánu.

Prestávky v bojoch nezrušili

„Máme krajinu s armádou, nie armádu s krajinou,“ citovali neskôr izraelské televízie Netanjahua. Premiér ani armáda však nové prestávky v bojoch nezrušili.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izraelská armáda oznámila taktické prestávky pre humanitárnu pomoc v nedeľu s tým, že budú trvať od 8:00 do 19:00 a budú pokračovať do odvolania.

Pomoc do ďalších oblastí

Cieľom tohto rozhodnutia je umožniť nákladným vozidlám prejsť cez hraničný priechod Kerem Šalom a bezpečne prejsť na diaľnicu Salah a-Din s cieľom dodať pomoc do iných oblastí Pásma Gazy. Týka sa to zhruba 12-kilometrového úseku.

Armáda trvá na tom, že „boje na juhu Gazy neprestali“, ale zároveň uviedla, že nová trasa bude otvorená počas dňa „výlučne na prepravu humanitárnej pomoci“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, Pásmo Gazy
Zdroj: SITA.sk – Netanjahu skritizoval taktické prestávky v bojoch na juhu Pásma Gazy, plán označil za neprijateľný © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet