Počet obetí raketového útoku vo Vinnycii stúpol na 25. Zomrela aj lekárka, ktorá sa starala o zranených v nemocnici (foto)

Počet obetí raketového útoku vo Vinnycii stúpol na 25. Zomrela aj lekárka, ktorá sa starala o zranených v nemocnici (foto)

19.7.2022 (Webnoviny.sk) – Počet obetí minulotýždňového štvrtkového raketového útoku na ukrajinské mesto Vinnycia stúpol na 25. Ako informuje web Ukrajinská pravda, najnovšou obeťou je lekárka, ktorá bola na klinike v čase, keď nastal útok. „Tri deti zostali bez matky,“ povedal gubernátor Vinnyckej oblasti Serhij Borzov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Útok si okrem spomenutého počtu obetí, medzi ktorými boli aj deti, vyžiadal i viac ako 200 zranených. Útok bol podľa prezidenta Volodymyra Zelenského zameraný na terorizovanie civilistov a vyzval medzinárodnú komunitu, aby uznala Rusko za teroristický štát.

Samotní Rusi tvrdili, že útok bol namierený na vojenský objekt v čase, keď sa v ňom konalo stretnutie velenia ukrajinských vzdušných síl so zástupcami zahraničných dodávateľov zbraní, pričom celkovo ponúkli tri rôzne verzie na ospravedlnenie svojho útoku.

Viac k témam: Obete, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet obetí raketového útoku vo Vinnycii stúpol na 25. Zomrela aj lekárka, ktorá sa starala o zranených v nemocnici (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet