Putinov pád prinesie podľa protikremeľskej opozície rozpad Ruska a vysnívaný demokratický režim

Putinov pád prinesie podľa protikremeľskej opozície rozpad Ruska a vysnívaný demokratický režim

27.7.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko musí byť po vojne na Ukrajine „dekolonizované, deimperializované a deputinizované“. Ako referuje web TV Nova, takýto názor zaznel na Fóre Slobodných národov Ruska, ktoré sa minulý víkend uskutočnilo v Prahe.

Zástupcovia týchto národov si predstavujú, že Rusko sa po páde prezidenta Vladimira Putina rozdelí na 34 samostatných štátov.

Demokratický režim v Rusku

Na Fóre Slobodných národov Ruska sa zúčastnili zástupcovia protikremeľskej opozície. Tí majú jasnú predstavu, aké zmeny by v ich krajine mali nastať.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zhodli sa, že nech už Putinov pád bude vyzerať akokoľvek, bezprostredne po ňom musí nasledovať „dekolonizácia, deimperializácia a deputinizácia“, pričom nový ruský režim má byť demokratický v pravom zmysle slova.

Hlavným predpokladom má byť ukončenie vojny na Ukrajine. Následne by mohlo vzniknúť až 34 samostatných štátov, najväčšie z nich na Sibíri, pričom súčasná ruská metropola by v prípade rozdelenia Ruska bola súčasťou menšej Moskovskej republiky.

Rusko je teroristický štát

Účastníci fóra prijali taktiež Pražskú deklaráciu, ktorá sa Kremľu pravdepodobne nebude páčiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ruská federácia je teroristický štát, ktorého stáročné koloniálne praktiky, ako bolo nútené vysťahovávanie alebo genocída, urobili z neuveriteľného množstva domorodcov obete historickej nespravodlivosti. Náš ľud zatiahli do vojnových zločinov. Pre túto imperialistickú politiku sankcie dopadajú i na nás, sme ohrození civilizačnou izoláciou a možno i kompletným vymiznutím,“ uvádza sa v deklarácii.

Fórum Slobodných národov Ruska je projekt ruských občanov odsudzujúcich vojnu na Ukrajine. Po prvý raz sa uskutočnilo v máji v poľskej Varšave, ďalšie stretnutie by sa malo konať v litovskej Klajpede.

Viac k témam: Demokracia, Imperializmus, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinov pád prinesie podľa protikremeľskej opozície rozpad Ruska a vysnívaný demokratický režim © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet