Rumunsko má podozrenie na narušenie vzdušného priestoru, obyvatelia vraj videli niečo padať z neba 

Rumunsko má podozrenie na narušenie vzdušného priestoru, obyvatelia vraj videli niečo padať z neba 

30.9.2023 (SITA.sk) – Rumunsko vyšetruje možné porušenie jeho vzdušného priestoru počas nočného ruského útoku na ukrajinské prístavy na Dunaji. Informuje o tom spravodajský portál Európska pravda s odvolaním sa na rumunské médium Digi24.

Výstraha pred náletmi

Rumunské ministerstvo obrany informovalo, že počas útoku vydali výstrahu pred náletmi pre obyvateľov administratívnych jednotiek Tulcea a Galaţi, ktoré sa nachádzajú blízko ukrajinských prístavov Izmajil a Reni.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Radarové sledovacie systémy rumunskej armády identifikovali možný neoprávnený vstup do vzdušného priestoru krajiny; signál bol detegovaný na ceste do mesta Galaţi,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Obyvatelia oblasti uviedli, že videli niečo padať z neba a potom počuli stíhačky v nízkej výške. Príslušné služby prehľadávajú oblasť a zatiaľ nič nenašli.

Bezletová zóna

Po niekoľkých nálezoch častí ruských dronov na rumunskom území Bukurešť rozšírila bezletovú zónu pri hranici s Ukrajinou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Rumunsko zároveň začalo budovať úkryty v pohraničí a obyvatelia začali dostávať výstrahy počas útokov na ukrajinské výstrahy. V susednom Moldavsku nedávno našli v jazere časti rakety.

Viac k témam: Dron, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačka
Zdroj: SITA.sk – Rumunsko má podozrenie na narušenie vzdušného priestoru, obyvatelia vraj videli niečo padať z neba  © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet