Svedok Petrov „bonzol“ na Kollára, že údajne hrozil povalením vlády v prípade odvolania vyšetrovateľky Santusovej

Svedok Petrov „bonzol“ na Kollára, že údajne hrozil povalením vlády v prípade odvolania vyšetrovateľky Santusovej

17.9.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 17. septembra 18:35

Hnutie Sme rodina malo podľa stíhaného svedka Petra Petrova alias Tigra pohroziť povalením vlády v prípade odvolania vyšetrovateľky policajnej inšpekcie Diany Santusovej z funkcie.

„Zlaté kosti“

Vyplýva to z odposluchov, ktoré cituje Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) vo vznesení obvinenia voči štyrom vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

„Tiger, keď som ho viezol, vraví, že má informáciu, že bola porada minister, premiér, Kollár, kde Kollár povedal, že pokiaľ sa niekto dotkne Santusovej, že povalia vládu,“ povedal príslušník Policajného zboru Peter Turňa obvinenému vyšetrovateľovi Pavlovi Ďurkovi a obvinenému dočasnému šéfovi ÚIS Petrovi Scholtzovi.

Vyšetrovateľ Pavol Ďurko Turňovi odpovedal, že si nemyslí, že pre „nejakú“ vyšetrovateľku by niekto položil vládu. „To by musela mať inak zlaté kosti,“ dodal Peter Scholz.

„Bolo by neobvyklé, keby predseda vlády zverejňoval detaily všetkých svojich pracovných stretnutí. To sa týka aj stretnutí so svojimi koaličnými partnermi,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) Ľubica Janíková.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vylúčil, že by sa zúčastnil na spomínanom stretnutí s predsedom parlamentu a premiérom. Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka tlačového odboru ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.

Všetkých vzal súd do väzby

Vyšetrovateľ ÚIS začiatkom týždňa vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi a Pavlovi Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.

Pokyn na vznesenie obvinenia vydal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava. Obvinenie sa týka ovplyvňovania výpovedí svedkov. Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA Milana Sabotu a Štefana Mašina zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Obvinili aj dočasného šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholtza, a to zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Všetkých vzal súd do väzby. Agentúra SITA požiada o reakciu predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina).

Viac k témam: predseda hnutia Sme rodina, predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Svedok Petrov „bonzol“ na Kollára, že údajne hrozil povalením vlády v prípade odvolania vyšetrovateľky Santusovej © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet