Zelenskyj zúfalo žiadal USA o viac bojových lietadiel, možno ho videli poslednýkrát živého

Zelenskyj zúfalo žiadal USA o viac bojových lietadiel, možno ho videli poslednýkrát živého

6.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský líder Volodymyr Zelenskyj v boji o prežitie svojej krajiny v sobotu „zúfalo“ požiadal amerických zákonodarcov, aby Spojené štáty pomohli dostať viac bojových lietadiel do jeho armády a prerušili dovoz ruskej ropy.

Zelenskyj začal súkromný videohovor s americkými zákonodarcami slovami, že je to možno posledný raz, čo ho vidia živého. Prezident zostal v Kyjeve, aj keď mesto zo severu ohrozuje obrovská ruská obrnená kolóna.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zelenskyj povedal, že Ukrajina si musí zabezpečiť svoj vzdušný priestor, buď prostredníctvom bezletovej zóny vynútenej NATO, alebo poskytnutím ďalších bojových lietadiel. Zelenskyj už niekoľko dní prosí o vyhlásenie bezletovej zóny. NATO to však odmietla s tým, že by to mohlo vyvolať rozsiahlu vojnu s Ruskom na celom európskom kontinente.

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken po stretnutí so šéfom ukrajinskej diplomacie Dmytrom Kulebom na poľsko-ukrajinskej hranici pri dedine Korczowa uviedol, že o stíhačkách sa uvažuje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj zúfalo žiadal USA o viac bojových lietadiel, možno ho videli poslednýkrát živého © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet