Lovec schmatol brokovnicu a začal strieľať na ruský bombardér. Sedemdesiatdvaročnému mužovi bola udelená medaila (VIDEO)

Lovec schmatol brokovnicu a začal strieľať na ruský bombardér. Sedemdesiatdvaročnému mužovi bola udelená medaila (VIDEO)

Sedemdesiatdvaročný poľovník Valerij Fjodorovič bol vyznamenaný po tom, čo sa chopil brokovnice a bez váhania pomohol zostreliť ruské lietadlo. Nakoniec stroj spadol na zem, informuje ukrajinská webová stránka TSN.

K týmto udalostiam došlo v marci 2022 v Černihivskej oblasti. Ako potvrdzuje ukrajinská webová stránka LB, pán Valerij Fjodorovič uvidel na oblohe nepriateľské lietadlo, načo vzal poľovnícku pušku a okrem iného spolu s pohraničníkmi strieľal na ruský bombardér Su-34. Lietadlo bolo zasiahnuté, keď sa vydalo na druhý let.

Fjodorovič priznáva, že si nepamätá, koľkokrát vystrelil, a zdôrazňuje, že pri opisovaní udalostí nebol sám. „Vystrelili sme raz, potom druhýkrát a potom sme videli, že z neho vychádza dym. Nikdy však nepoviem, že som to bol ja, kto ho zostrelil,“ povedal. Dostal medailu „za pomoc pri ochrane hraníc“.

Pán Valery je vo svojom regióne dobre známy. Keď prišla vojna, dôchodca pomáhal obrancom Ukrajiny, ako sa len dalo – okrem iného staval zákopy, varil a ukrýval susedov s ich deťmi vo svojej pivnici.

zdroj

0Shares
Svet Video