Migrant, ktorý zavraždil policajtku vo Francúzsku a kričla pritom Alláhu Akhbar, sledoval džihádistické videá. Podľa prokurátora je duševne chorý

Migrant, ktorý zavraždil policajtku vo Francúzsku a kričla pritom Alláhu Akhbar, sledoval džihádistické videá. Podľa prokurátora je duševne chorý

Tuniský štátny príslušník, ktorý minulý týždeň zavraždil policajtku vo Francúzsku, sa radikalizoval v islamskom terorizme a trpí duševnou chorobou, uviedol najvyšší prokurátor.

Útočník, identifikovaný ako 36-ročný tuniský občan, menom Jamel Gorchene, v piatok smrteľne bodol 49-ročnú zamestnankyňu polície v parížskom predmestí Rambouillet. Gorchene, ktorý počas útoku kričal „Alláhu Akbar“ – „Boh je veľký“, počas útoku – bol políciou zastrelený. Píše portál Europe Infowars.

Hlavný protiteroristický prokurátor v krajine Jean-Francois Ricard novinárom povedal, že „radikalizácia podozrivého sa ťažko objavuje na pochybách“ a že trpí „určitými poruchami osobnosti“.

Prokurátor uviedol, že otec podozrivého si všimol, že sa obrátil na radikálny islam a začal vykazovať „poruchy správania“. Podľa Ricarda sa muž vo februári zúčastnil stretnutia s nemocničným psychiatrom, nakoniec však nebol prijatý na ošetrenie.

Ricard uviedol, že Gorchene bezprostredne pred útokom sledoval na svojom mobile videá oslavujúce džihád a mučeníctvo. Na jeho skútri zaparkovanom neďaleko bol objavený moslimský modlitebný koberec a kópia Koránu.

Podľa časopisu Le Point podozrivý vyjadril radikálne názory na sociálnych sieťach a vyslovil sa za uplatňovanie práva šaría v Tunisku.

V súvislosti s trestným činom bolo zadržaných päť ľudí vrátane bratranca Gorcheneho.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa stretol s manželom obete a uviedol, že krajina sa nevzdá boja proti islamskému terorizmu.

0Shares
Svet