Rakúsko vysiela na hranice 400 vojakov z dôvodu nelegálnej migrácie. Keďže Európsky azylový systém zlyhal musím konať

Rakúsko vysiela na hranice 400 vojakov z dôvodu nelegálnej migrácie. Keďže Európsky azylový systém zlyhal musím konať

Napriek plotom na juhovýchodnej hranici Maďarska tisíce migrantov naďalej prechádzajú cez jeho územie do susedného Rakúska. Len v tomto roku bolo na maďarsko-rakúskych hraniciach zadržaných 15 000 migrantov. Alarmujúca situácia prinútila spolkovú vládu vyslať k hranici ďalších 400 vojakov, oznámili v sobotu rakúsky minister vnútra Karl Nehammer a ministerka obrany Klaudia Tannerová.

„Európsky azylový systém zlyhal. Musíme zabezpečiť, aby sa sociálny štát nezrútil, “uviedol minister vnútra Nehammer a zdôraznil, že situácia je vážna. Píše portál RMX.

Zatiaľ čo úrady vlani zaznamenali 21 700 nelegálnych hraničných prechodov, tento rok ich počet už dosiahol 15 000. Tento rok bolo zatknutých tiež asi 200 prevádzačov.

Obaja členovia federálnej vlády oznámili, že ministerstvo vnútra a ministerstvo obrany sa dohodli na rozmiestnení ďalších 400 vojakov, ktoré budú pôsobiť na hraniciach, čím sa ich počet zvýšil na celkový počet 1 000 vojakov. Podľa Nehammera budú tieto dve ministerstvá „nepretržite vyhodnocovať“ nevyhnutnosť tohto opatrenia počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov.

0Shares
Svet