Vysokozdvižné vozíky dokážu oveľa viac, ako si možno myslíte

Vysokozdvižné vozíky dokážu oveľa viac, ako si možno myslíte

Vysokozdvižné vozíky (VZV) sú bežným „javom“ v čo i len trochu väčších skladoch (a samozrejme, nie len v nich). Hravo zvládajú úlohy, na ktoré ruky zamestnancov, či menšia manipulačná technika nestačia a sú naozaj všestrannými pomocníkmi.

Už so základnými nosnými vidlicami toho VZV zvládnu naozaj veľa

Za všestranné môžeme VZV kľudne považovať aj v základnom prevedení so štandardnými nosnými vidlicami. Aj keď s nimi urobíte veľa, rozhodne neodkrývajú plný potenciál, ktorý táto šikovná manipulačná technika má.

Obzvlášť manipulácia s atypickým nákladom sa dá robiť oveľa komfortnejšie. Pre zlepšenie komfortu práce s VZV môžete totižto urobiť oveľa viac ako len vymeniť pneumatiky 12-16,5 za kvalitnejšie ako na rôznej stavebnej technike.

VZV môžete vybaviť rôznymi praktickými prídavnými zariadeniami. Tie vylepšujú schopnosti VZV manipulovať s určitým nákladom, prípadne otvárajú úplne nové možnosti využitia vysokozdvižných vozíkov.

Od zlepšenia manipulácie s atypickým tovarom, po úplne nové využitia

Často využívanými prídavnými zariadením sú praktické zvierajúce vidlice na VZV. Tie umožňujú bežnú manipuláciu ako štandardné vidlice, ale zároveň umožňujú aj zvieranie bremien. Takúto vlastnosť využijete pri rôznych druhoch nákladu, ale napríklad aj pri potrebe prevozu valcovitých bremien naležato.

Hovorili sme však, že niektoré prídavné zariadenia dokážu vysokozdvižnému vozíku dať úplne nové využitie. Tak napríklad montážne plošiny pre práce vo výškach, ktoré jednoducho upevníte na základné vidlice VZV.

Podobne sú na tom aj zhrňovacie radlice. VZV sa s takouto radlicou dokáže postarať o zhrňovanie sypkých materiálov, ale aj snehu, čím môže pomôcť so zimnou údržbou areálu firmy. VZV ako pomocník pri odpratávaní snehu? Vidíte aj to je možné!

Zdroj obrázka:

Autor: Nestor Rizhniak / Shutterstock.com

0Shares
Veda a technika