Neuveriteľné filmové záznamy staré viac ako 120 rokov ukazujú dovolenkárov, ako si užívajú pobrežie vo Francúzsku + VIDEO

Neuveriteľné filmové záznamy staré viac ako 120 rokov ukazujú dovolenkárov, ako si užívajú pobrežie vo Francúzsku + VIDEO

V posledných rokoch sme videli skutočne pôsobivé zábery z obnovy vďaka technikám vylepšenia AI, ktoré sú schopné obnoviť staré filmy, nielen v 4K a farebnom prevedení, ale aj vo vyššej snímkovej frekvencii.

Tento posledný príklad, ktorý bol nahraný tento týždeň, bol natočený vo francúzskej Normandii (pravdepodobne režisérom Georgesom Meliesom) niekedy okolo roku 1899.

Začína sa to tým, že sa ukážu davy ľudí čakajúcich na stanici, aby ich vlak (parná lokomotíva) odviezol k moru, skôr ako sa prepne, aby im všetkým ukázal, ako si užívajú more a piesok. Píše portál Unexplained.

Štýly a citlivosť tohto obdobia sú jasne viditeľné, muži sa rozhodli pre trojdielne obleky a ženy vyzdobené v komplikovaných šatách, ktoré by na svadbe nevyzerali nijako.

Je to určite ďaleko od dnešných krátkych plážových odevov.

Keď vezmete do úvahy, že každý človek na týchto záberoch zomrel pred mnohými rokmi, ďalej sa zdôrazňuje, ako ďaleko dozadu v histórii vidíme a aké odlišné boli kedysi naše dnešné situácie.

0Shares
Video Zaujímavosti