Ruskí vojaci sú na smiech: Nevedia, ktorým smerom bojovať a na strelné rany používajú dámske hygienické pomôcky!

Ruskí vojaci sú na smiech: Nevedia, ktorým smerom bojovať a na strelné rany používajú dámske hygienické pomôcky!

averbovaní vojaci z Krasnodarského kraja popisujú stále častejšie neutešenú realitu, ktorá ich na fronte čaká. Vyložia ich niekde na pole a nedostanú žiadne informácie. Výstroj im nakupujú príbuzní a k liekom prístup nemajú. Na strelné poranenia im odporúčajú najlacnejšie dámske hygienické potreby.

Na videu zverejnenom na ruskom nezávislom spravodajskom portáli SOTA a podľa informácii CNN Prima News sa sťažuje jeden branec: „Netušíme, kde sme. Nemáme nikoho vo vedení, nemáme lieky ani výstroj. Vykopli nás na pole ako také psy.“ Za svoj zúfalý stav vinia najmä ministerstvo obrany. Nie je im jasná ich úloha vo vojne, nemajú vysielačky ani žiadne velenie. „Dokonca nám nedali ani lopaty!“ sťažuje sa vojak. „Sme v napätí, pretože nevieme kde sú naši ani kde sú Ukrajinci. Neviete, čo na vás a odkiaľ priletí. Vôbec netušíme kde sme.“

Ďalším problémom je údajná absencia liekov a lekárskej starostlivosti. Ak vojaci ochorejú, majú zásoby iba z domácej lekárničky. V noci začína mrznúť a mnoho z nich trápi už viac ako dva týždne kašeľ. Ich nadriadení im tvrdia, že v prípade potreby sa o nich postarajú a budú hospitalizovaní, no opak je pravdou. Chorľavých vojakov údajne nechávajú ležať v zákopoch a vykašliavajú krv, priznal sa vojak.

„Máme naozaj skvelé ministerstvo obrany!“ dodal. Na verejnosť sa pritom dostávajú stále nové informácie a mnohé z nich sú skutočne na smiech. V jednom inštruktorka vymenováva vybavenie pre vojakov, ktoré si musia sami nakúpiť. Od armády údajne dostávajú iba výzbroj a uniformu. Spacie vaky, lieky, zdravotnícke pomôcky, to všetko je na zodpovednosti samotných vojakov. Ako alternatívu k zdravotníckym pomôckam im dokonca odporúčajú dámske hygienické pomôcky. Údajne je to lacnejší spôsob ošetrenia.

Píše portál Topky.sk

0Shares
Správy Svet Video