„Sme v kríze“: Americký farmár varuje pred hroziacim nedostatkom potravín

„Sme v kríze“: Americký farmár varuje pred hroziacim nedostatkom potravín

Leland Vittert z NewsNation sa spýtal amerického farmára: „Ako blízko sme k ďalšej potravinovej kríze?“ Vitter položil otázku, ako blízko sme k ďalšej potravinovej kríze?

Odpoveď: John Boyd Jr, prezident Národného združenia černošských farmárov, povedal: „V súčasnosti sa v tejto krajine nachádzame v kríze, pokiaľ ide o potravinový reťazec.“

Boyd upozorňuje, že niektorí poľnohospodári nemôžu pestovať plodiny kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam. Uviedol, že poľnohospodári na severných pláňach nemohli dostať traktory na polia kvôli podmáčanému terénu a vojna na Ukrajine vyradila celý región z produkcie potravín.

Varoval: „Čaká nás veľa prázdnych regálov a ďalšie vysoké ceny potravín.“

Boyd povedal, že počas svojej 40-ročnej kariéry farmára si nikdy nepredstavoval, že bude „platiť 5,63 dolára za galón nafty, 900 dolárov za tonu hnojiva a rekordne vysoké ceny za osivo sóje“. Všetky ceny, ktoré spomenul, sú rekordne vysoké, čo znižuje marže poľnohospodárov.

Povedal, že Američania sa musia zobudiť a uvedomiť si krízu v poľnohospodárstve, a dodal: „Poľnohospodárstvo nie je republikánske ani demokratické, je to potravina, pôda je neutrálna… Teraz je čas, aby Američania podporili amerických farmárov a zatlačili na Bidenovu administratívu, aby zaviedla veci, ktoré pomôžu farmárom.“

Uviedol, že banky musia poľnohospodárom poskytnúť núdzové financovanie, aby mohli zasiať úrodu do pôdy. Prudká inflácia znemožnila niektorým poľnohospodárom pestovať plodiny kvôli prudko rastúcim nákladom.

Boyd povedal: „Máme len krátku príležitosť poskytnúť poľnohospodárom finančné prostriedky.“

Podľa neho najhorším scenárom je „veľký nedostatok“ potravín, ktorý by sa mohol prejaviť ešte v tomto roku.

Boydovo hrozivé varovanie prichádza po tom, čo správa WASDE (World Agricultural Supply and Demand Estimates), ktorú minulý týždeň zverejnilo americké ministerstvo poľnohospodárstva, ukázala, že sa očakáva pokles svetovej produkcie kukurice a pšenice.

Fotka: Screenshot video Youtube, Zdroj: newsnationnow.com

0Shares
Správy Svet Video