Ukrajinskí vojaci sa smejú z neúspechu Ruska, keď odhalili zásoby opustených zbraní

Ukrajinskí vojaci sa smejú z neúspechu Ruska, keď odhalili zásoby opustených zbraní

Ruské jednotky boli minulý týždeň nútené utiecť na juh cez rieku Dneper, pričom za sebou zanechali desiatky zbraní, zásob munície a vojenského vybavenia.

Ukrajinskí vojaci boli nafilmovaní, ako sa smejú na hromadách ruského vojenského vybavenia, ktoré za sebou zanechali vojaci zúfalo utekajúci cez rieku Dneper na juhu krajiny. Na videozázname, ktorý zverejnilo ukrajinské ministerstvo obrany, je vidieť, ako ukrajinskí vojaci vtipkujú o tom, „akí sú ruskí bojovníci skvelí“, keď sa prechádzajú medzi opustenými zásobami munície, granátov a výzbroje. Vojaci sa tiež smiali z perspektívy, že ruskí vojaci „utečú nahí“ vzhľadom na objem techniky, ktorá zostala na brehoch Dnepra. Video bolo zverejnené na sociálnych sieťach v čase, keď šéf monitorovacej misie Úradu OSN pre ľudské práva na Ukrajine odsúdil „hroznú humanitárnu situáciu“ v Chersone, ktorý je bez elektriny a vody.

„Takže, preč tí Rusi utekali takto, pozrite sa – boli nahí. Utekali nahí.“

Iný vojak poukazuje na to, že vojaci museli „utiecť cez túto rieku“, pričom ukazuje na Dneper. Píše portál Express.co.uk.

Dvojica ukrajinských vojakov sa smiala, keď vtipkovala o „taktickom ústupe“ Ruska a sarkasticky komentovala „skvelú taktiku“ nepriateľských síl.

Ukrajinské ministerstvo obrany spolu s videom zverejnilo aj titulok: „Ruskí okupanti si vyzliekli uniformy a preplávali cez Dneper.

„Hádajme, čo ich čaká na druhej strane: teplé oblečenie alebo údery HIMARS?“

Úrady už horúčkovito pracujú na tom, aby postavili Cherson na nohy, a začínajú vyšetrovať údajné ruské zneužívanie v ňom a v jeho okolí.

Južné mesto je bez elektriny a vody a šéfka monitorovacej misie Úradu OSN pre ľudské práva na Ukrajine Matilda Bognerová v utorok opísala tamojšiu „hroznú humanitárnu situáciu“.

0Shares
Video