VIDEO: Utajeného britského novinára napadol na ulici krajne ľavicový Antifa

VIDEO: Utajeného britského novinára napadol na ulici krajne ľavicový Antifa

Britského tajného novinára, ktorý sa snažil infiltrovať do krajne pravicovej politickej organizácie na severe Anglicka pre dokumentárny film Channel 4, napadol gang antifašistických aktivistov.

Cieľom ročného tajného vyšetrovania bolo odhaliť to, čo Channel 4 opisuje ako „novú taktiku britskej krajnej pravice“, pričom sa zameralo na skupinu s názvom Patriotic Alternative (PA), ktorá sa nedávno dostala na titulky novín za distribúciu falošných letákov pomocou odznakov britských konzervatívnych a labouristických strán v snahe odradiť voličov od podpory hlavných politických strán.

V klipe, ktorý propagoval americký konzervatívny novinár Andy Ngô, je možné vidieť novinára diskutovať o politických operáciách Vlasteneckej alternatívy s jedným z jej aktivistov, keď distribuujú letáky do domov na okraji mesta Rotherham v južnom Yorkshire.

Keď novinár a aktivista prechádzajú domami na jednej obytnej ulici, maskovanú skupinu možno vidieť cez skrytú telesnú kameru, ktorá sa blíži k dvojici.

Keď maskovaní jednotlivci konfrontujú duo, novinár Kanála 4 sa s nimi snaží vyjednávať.

„Počúvajte, počúvajte, počúvajte! Som tajný novinár. Som tajný novinár,“ prosí, keď ho napadne jeden z nich s kapucňou a zrazí ho na zem.

„Kámo, počúvaj ma! Myslím to vážne,“ prosí novinár, keď ho opakovane napádajú na zemi.

 

 

0Shares
Šokujúce Video