Prevalili sa kšefty s antigénovými testami

Prevalili sa kšefty s antigénovými testami

„Predám pľuvacie antigenove covid-19 testy na zistenie ochorenia COVID-19. V balení je 5 testov. Cena (15€ za balenie) + poštovné.“

Inzeráty ponúkajúce testy na covid-19 zaplavili inzertné portály. Predajcovia sú z celého Slovenska. Pritom každá jedna škola ich dostala od štátu pre rodičov školákov, aby ich mohli pravidelne testovať na prítomnosť koronavírusu. Ceny za testy sa pohybujú od 10 – 15 eur a vyššie. Riaditelia škôl sú z toho priam zdrvení.

„Naša škola rodičom žiakov rozdávala na každé dieťa balenie s 5 testami. Išlo o antigénové testy s tyčinkou, ktorou sa vytiera len predná časť nosa. Rodičia dostali, samozrejme, testy zadarmo. Aj naša škola na začiatku školského roka musela s problémom okolo testov zápasiť, keďže ministerstvo školstva nemalo ich dostatočný počet. Neskôr sme preto museli na žiaka znížiť počet testov. Vieme o podnikavých rodičoch, čo využili túto medzeru a kšeftujú s testami,“ povedala pre slovenskoaktualne.sk jedna z riaditeliek levických základných škôl, ktorá z obavy z „vyšších miest“ odmietla zverejniť svoje meno. „Nie, nedajte tam kto som, prosím vás o to. Mám obavy z prípadných represií. Človek už nemá dôveru v túto vládu. Poviete si svoj názor a oni vás ľavou zadnou za to vyhodia,“ povedala.

„Predaj poskytnutých testov na domáce samotestovanie žiakov na internete považujeme za bezdôvodné obohatenie, a budeme požadovať späť testy alebo ich finančnú náhradu,“ vyjadril sa Odbor komunikácie a marketingu ministerstva školstva. Ako dodal, v prípade posúdenia okolností jednotlivého prípadu, ak ministerstvo bude mať podozrenie, že konaním osoby, ktorej bol test odovzdaný výlučne za účelom testovania žiaka, mohla byť naplnená skutková podstata niektorého trestného činu, upovedomí o tejto skutočnosti orgány činné v trestnom konaní.

0Shares
Šokujúce z domova Zdravie