Bezpečnostný expert: EÚ zdieľa vinu za migračnú „hybridnú vojnu“

Bezpečnostný expert: EÚ zdieľa vinu za migračnú „hybridnú vojnu“

Útoky migrantov, ktorí sa snažia dostať do Poľska z Bieloruska, dosiahli úroveň, ktorú možno považovať za „hybridnú vojnu“, povedal maďarský bezpečnostný expert László Földi pre denník Magyar Nemzet.

„(Hybridná vojna) je forma vojny, ktorá je založená na vplyve. Neuskutočňujú sa tradičnými taktickými prostriedkami, ale propagandou s využitím techník určených na oklamanie ľudí. Je to efektívna stratégia. V angličtine ľudia veria určitým veciam, za ktorými je sekundárny úmysel, ale tento zámer nie je viditeľný a môže byť odhalený iba serióznou analýzou. Týmto spôsobom dosiahnu cieľ, ktorý plánujú,“ povedal Földi.

Poukázal na to, že konflikt na poľsko-bieloruskej hranici je výsledkom mnohých zbližujúcich sa faktorov vrátane pokusu o zvrhnutie Lukašenkovho režimu.

„V tomto hnutí sa toho deje veľa – vynára sa veľa problémov – nie je to len poľsko-bieloruský problém. Túto situáciu podporujú tí, ktorí nechcú uznať Lukašenkovu moc, a preto vyvíjajú tlak na Bielorusko, vrátane tých, ktorí tam žijú, akýmkoľvek možným spôsobom, aby sa pokúsili zvrhnúť režim bez ohľadu na výsledok volieb,“ povedal Földi. . „Vedenie Minska reagovalo napríklad podporou invázie do EÚ, keďže táto nelegálna migrácia nie je migráciou, ale inváziou do normálnosti, hodnôt a stability Európy.“

Földi tiež povedal, že využitím Poľska chcú mocnosti číhajúce v pozadí obrátiť Európsku úniu proti Rusku.

„Ďalším problémom je, že namiesto toho, aby európske krajiny prevzali ochranu Európy, sa vnútorné napätie zhoršuje a vytvára sa tam, kde predtým nebolo, ako napríklad Rusko-Poľsko, Poľsko-Bielorusko a Bielorusko-Rusko,“ dodal Földi. Povedal tiež, že konflikt je čiastočne spôsobený silami, ktoré chcú rozložiť európske národné štáty. Píše portál RMX.

„Migráciu poháňajú tí, ktorí majú záujem na transformácii Európy, rozpade národných štátov a spochybňovaní normality. Množstvo životných situácií, ktoré sa predtým považovali za normálne, sa transformuje rôznymi technikami, na ktoré Európa zatiaľ nebola schopná reagovať. Prijateľná kvalita života v krajinách západnej Európy sa pred rokom 2015 zmenila a jedným z veľmi dôležitých dôvodov je invázia, ktorú nazývame nelegálna migrácia,“ povedal Földi.

0Shares
Správy Svet Zaujímavosti