Bill Gates: Tieto 2 stratégie by mohli do leta ovládať pandémiu Covidu. Jeho plán je prekvapivo jednoduchý

Bill Gates: Tieto 2 stratégie by mohli do leta ovládať pandémiu Covidu. Jeho plán je prekvapivo jednoduchý

Bill Gates vidí, ako bude pandémia Covid zvládnuteľná do budúceho leta – a jeho plán je prekvapivo jednoduchý.

V stredu miliardársky filantrop a spoluzakladateľ Microsoftu vymenoval dva kľúčové kroky, o ktorých si myslí, že pomôžu poraziť Covid, v rozhovore na Bloomberg New Economy Forum. Podľa Gatesa cesta vpred vyzerá takto: Pokračujte v očkovaní zvyšku sveta a užívajte nové antivírusové lieky na prevenciu závažných ochorení a smrti.

Pre Gatesa ukončenie pandémie neznamená úplné odstránenie Covidu. V apríli pre Sky News povedal, že „do konca roku 2022 to dokážeme znížiť na veľmi malé čísla“.

Tento cieľ zostáva realistický vzhľadom na pokrok vo vakcínach a antivírusových liekoch, povedal v stredu. Pre začiatok, „vakcíny sú veľmi dobrou správou,“ povedal Gates. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb je v Spojených štátoch v súčasnosti 69 % populácie plne zaočkovaných proti Covidu.

V krajinách s nižšími príjmami je prístup a dopyt po vakcínach nízky. Podľa výskumnej spoločnosti Our World in Data iba 4,7 % ľudí v krajinách s nízkymi príjmami dostalo aspoň jednu dávku vakcíny proti Covid.

Gatesova predpoveď: Prístup by sa mohol do budúceho roka zlepšiť, pretože „obmedzenia ponuky budú z veľkej časti vyriešené“. Dopyt však môže byť zložitejšie podporovať – ​​najmä na miestach, „kde epidémia nebola taká viditeľná“, ako sú krajiny subsaharskej Afriky, povedal.

Zdvojnásobenie vzdelávania a boj proti dezinformáciám by podľa Svetovej zdravotníckej organizácie mohlo v týchto častiach sveta zvýšiť zaočkovanosť.

Pokiaľ ide o antivírusové lieky, Gates ich nazval „dosť pôsobivé“, napriek tomu, že žiadne z nich ešte nebolo schválené Úradom pre potraviny a liečivá v USA. Lieky, ak budú schválené, by mohli drasticky znížiť počet ľudí hospitalizovaných a ťažko chorých na Covid.

0Shares
Zaujímavosti