Hrozivý incident v bratislavskej MHD: Na mamičku a synčeka so zdravotným postihnutím zaútočil vodič?!

Hrozivý incident v bratislavskej MHD: Na mamičku a synčeka so zdravotným postihnutím zaútočil vodič?!

Zážitok, z ktorého sa budú dlho spamätávať! Pani Zuzana (51) cestovala so svojím malým synom Maxíkom (12) v autobuse č. 93 smerom do Petržalky.

Obaja sú ťažko zdravotne postihnutí (ŤZP), chceli teda vystúpiť prednými dverami. Vodič im však zastavil tak, že to nebolo možné. Keď ho na to upozornili, reakcia ich šokovala. Vodič na nich začal údajne kričať ako zmyslov zbavený, dokonca ich fyzicky napadol! Po vystúpení bola pani Zuzana aj so synom v takom šoku, že skončila v nemocnici. Incident prekvapil aj Dopravný podnik Bratislava (DPB), ktorý avizuje, že voči vodičovi vyvodí dôsledky.

Pre pani Zuzanu a jej syna Maxíka to mala byť bežná jazda autobusom. V jedno sobotné popoludnie nastupovali na linku č. 93 smerom do Petržalky. Obaja sú ťažko zdravotne postihnutí, Maxík je autista a pri väčšine úkonov je odkázaný na mamu, ktorá má problém s nohami, so srdcom a je takmer slepá. „Na zastávke Aupark ukázal syn šoférovi svoj ŤZP preukaz. Keď sme nastúpili, sedadlá vyznačené pre ŤZP boli obsadené, ale hneď dve vedľajšie za šoférom boli voľné, tak sme si sadli tam,“ opisuje zdanlivo obyčajnú cestu pani Zuzana.

Problém nastal, keď chceli vystúpiť na zastávke Lúky 2. „Včas som dala vodičovi znamenie, že bude prednými dverami vystupovať osoba ŤZP. Napriek tomu zastavil tak, že sa vystúpiť nedalo – pri predných dverách bol stĺp so smetným košom,“ vraví rozhorčená matka. Keď na to šoféra upozornila, prišiel šok.

„Agresívne vyskočil z kabíny a začal búchať prednými dverami ako zmyslov zbavený a na mňa aj syna kričať a fyzicky útočiť. Viackrát som ho požiadala, aby prestal, že dieťa je vážne postihnuté a bojí sa ho. Ako ma napádal, musela som ustupovať dozadu, čím ma úplne odrezal od dieťaťa,“ opisuje hrozivú situáciu Zuzana.

Viac info na cas.sk

0Shares
Slovensko Správy Zaujímavosti