Hydroizolácia domu je dôležitá od základov po balkón a ďalej

Hydroizolácia domu je dôležitá od základov po balkón a ďalej

Pri stavbe rodinného domu je potrebné myslieť na množstvo vecí, aby sme po čase, keď už budeme spokojne v našom novom dome bývať, nezistili, že sme zanedbali niečo, čo nám teraz začína spôsobovať problémy. Napríklad hydroizoláciu.

 

Nemusí byť na vašom pozemku vysoká spodná voda, aby bolo nutné izolovať základy

 

Izolovať je v tomto prípade potrebné prakticky od základov. Kvalitná hydroizolácia základov je tým pádom tou hydroizoláciou, ktorú je potrebné riešiť ako prvú. Množstvo ľudí však robí chybu v presvedčení, že hydroizoláciu spodnej stavby nie je potrebné riešiť ak v lokalite, v ktorej stavajú, nie je vysoká spodná voda.

 

Každú stavbu je však potrebné chrániť aj pred bežnou zemnou vlhkosťou, ktorá taktiež môže spôsobiť rôzne škody, ktorým by ste sa radšej vyvarovali. Hydroizolácia spodnej stavby je preto absolútnym základom pri riešení hydroizolácie rodinného domu.

 

Zanedbanie izolácie balkóna sa môže negatívne prejaviť aj v interiéri

 

Pri základoch však izolovanie nekončí. Samozrejmosťou (aj v bytoch) je hydroizolácia kúpeľne a taktiež netreba zabúdať na hydroizoláciu strechy. A čo odolná izolácia balkóna, či terasy? Tak tá je potrebná tiež.

 

V prípade, že balkónovú konštrukciu dostatočne neizolujete, možno nebudete vidieť problémy ihneď. Ale počkajte si aspoň na prvú zimu a problémy sa zaručene dostavia. Keď balkónová konštrukcia nasiakne a táto voda v nej zamrzne, spôsobí to škody na dlažbe, popraskanie betónu, či opadanie rohov. A to rozhodne nie je nič príjemne a už vôbec nie ak to bola len prvá zima, počas ktorej váš nový dom stál.

 

Keď sa k tomu pridajú zatečené fľaky na fasáde, zvlhnuté steny a stropy, ktoré budú dôsledkom zatekania, či dokonca vznik plesní v interiéri, ktoré môžu spôsobiť zdravotné komplikácie, malo by byť každému jasné, prečo je hydroizolácia balkóna dôležitá. Tak neváhajte.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Artazum / Shutterstock.com

0Shares
Zaujímavosti