Každá piata domácnosť na slovensku bojuje s plesňou. TAKTO sa jej zbavíte lacno a natrvalo!

Každá piata domácnosť na slovensku bojuje s plesňou. TAKTO sa jej zbavíte lacno a natrvalo!

Prinášame vám 7 tipov, ako proti nej bojovať účinne, lacno a bez agresívnych chemikálií.

Čajovníkový olej (Tea Tree Oil)

Čajovníkový olej je jedným z najpozoruhodnejších darov prírody, ktorý ľudia poznajú a využívajú už stovky rokov. Ide o najsilnejšie dezinfekčný prírodný prostriedok. Zabezpečuje dlhodobú ochranu pred baktériami, vírusmi a známe sú aj jeho úžasné účinky v boji proti plesni.

postup: Do šálky vody pridáme 1 lyžičku čajovníkového oleja. Zmiešame, Nalejme do nádoby s rozprašovačom a postriekame postihnuté miesta Necháme pôsobiť a potom tieto miesta dôkladne utrieme handričkou. Ako prevenciu môžeme do škár a na miesta, kde sa pleseň zvykne objavovať, nastriekať túto zmes a nechať zaschnúť.

jedlá sóda

Jednej z najúčinnejších prostriedkov ako odstrániť pleseň a zabrániť jej opakovanému návratu, máme priamo pod nosom. Sóda je ideálny na odstránenie menších ložísk plesne a zabránenie v ich rozširovaní. Okrem toho povrchy účinne dezinfikuje a odstraňuje nepríjemný zápach.

postup: Jedlú sódu zmiešame s vodou v pomere 1: 1 tak, aby nám vznikla konzistencie pasty. Pastu nanesieme na problematickú plochu a necháme zaschnúť. Potom miesto vydrhneme starú zubnou kefkou a zostávajúce pastu jednoducho utrieme handrou. Ako prevenciu pred návratom plesne môžeme použiť ďalší spôsob. Zmiešame 1-2 lyžičky sódy a 2 šálky vody. Zmes poriadne pretrepeme a premiešame skôr, než ju nalejeme do nádoby s rozprašovačom. Potom nalejeme do nádoby s rozprašovačom, nastriekame na problematické miesta a necháme uschnúť.

Extrakt z grapefruitových jadierok

Prírodný prostriedok, ktorý má blahodárne účinky nielen na ľudské zdravie, ale aj na prostredie, v ktorom žijeme. Dokáže totiž účinne bojovať nielen proti baktériám, ale efektívne likviduje aj plesne a vírusy.

postup: 10 kvapiek extraktu z grapefruitových jadierok zmiešame s 1 šálkou vody. Zmes nalejeme do rozprašovača a nanesieme na problematické povrchy. Utrieme a povrch necháme uschnúť.

Viac info na tojenapad.dobrenoviny.sk

0Shares
Zaujímavosti Žena