Klamali nám o Mesiaci a jeho povrchu? Vedci sú zmätení

Klamali nám o Mesiaci a jeho povrchu? Vedci sú zmätení

Kontroverzie obklopujú Mesiac už veľmi dlho. Máme k dispozícii úniky, výskumy a informácie z veľmi dôveryhodných zdrojov.

Ktoré v priebehu desaťročí odovzdali verejnosti informácie o tom, že náš Mesiac nie je taký, ako si myslíme, a že na Mesiaci je alebo aspoň bola prítomná nejaká mimozemská prítomnosť.

„Je možné, že artefakty z týchto návštev stále existujú, alebo dokonca že sa v slnečnej sústave udržiava (možno automaticky) nejaká základňa, ktorá zabezpečuje kontinuitu pre ďalšie expedície. Vzhľadom na počasie a možnosť odhalenia a rušenia zo strany obyvateľov Zeme by bolo vhodnejšie takúto základňu na povrchu Zeme nestavať. Jednou z rozumných alternatív sa zdá byť Mesiac. Nadchádzajúci fotografický výskum Mesiaca s vysokým rozlíšením z kozmických sond – najmä jeho zadnej strany – by mohol mať tieto možnosti na zreteli.“

Carl Sagan, „Priamy kontakt medzi galaktickými civilizáciami prostredníctvom relativistických medzihviezdnych letov. Planetary and Space Sci. 1963;11:485-98.

Kontroverzie obklopujú Mesiac už veľmi dlho. V priebehu desaťročí sme mali k dispozícii úniky informácií, výskumy a informácie z veľmi dôveryhodných zdrojov, ktoré verejnosti sprostredkovali, že náš Mesiac nie je tým, za čo ho považujeme, a že na Mesiaci je alebo aspoň bola prítomná nejaká mimozemská prítomnosť.

Viem, že to znie ako „za vlasy pritiahnutá konšpiračná teória“, ale pre niekoho, ako som ja, kto skúma fenomén UFO/mimozemšťanov už viac ako 15 rokov, to tak nie je. V skutočnosti sa mi táto možnosť zdá skôr pravdepodobná ako nepravdepodobná. Možno som zaujatý.

V lete 2022 bol v USA prijatý dvojstranný dodatok k zákonu o autorizácii národnej obrany, ktorý bol súčasťou veľkého úsilia o zavedenie väčšieho dohľadu nad postupmi zhromažďovania informácií o UFO.

Snemovňa reprezentantov odhlasovala vytvorenie bezpečného vládneho systému, ktorý by umožnil a prinútil súčasných a bývalých úradníkov prezradiť, čo by mohli vedieť o záhadných javoch, tým, že im prisľúbil ochranu pred represiami. Mnohí z týchto ľudí sú viazaní „prísahou národnej bezpečnosti“. Podľa môjho názoru sa pojem „národná bezpečnosť“ stal zastrešujúcim pojmom pre utajovanie informácií, ktoré v skutočnosti neohrozujú záujmy národnej bezpečnosti, ale skôr korporátne a iné „elitárske“ programy.

V najbližších rokoch sa teda možno dočkáme toho, že sa v hlavnom prúde objavia dôveryhodní „whistlebloweri“, čo sa už stalo, ale čo napríklad všetci preverení vysokopostavení vojaci, ktorí odvážne „pískajú“ už niekoľko desaťročí?

Ako to, že sa im v rámci mainstreamu nedostalo žiadnej pozornosti? Na výber sú stovky svedectiev, z ktorých mnohé sú potvrdené zaujímavým spôsobom.

Jedným z príkladov je svedectvo plukovníka amerického letectva Rossa Dedricksona. Dedrickson bol zodpovedný za vedenie inventára zásob jadrových zbraní pre Spojené štáty a v rokoch 1950 – 1958 pôsobil dlhé roky v americkej Komisii pre atómovú energiu.

Krátko pred svojím odchodom oznámil svetu, že USA sa začiatkom 60. rokov pokúsili odpáliť atómové zbrane na Mesiaci na vedecké účely a že tento projekt zastavili mimozemšťania, ktorí nám nedovolili odpáliť vo vesmíre žiadne jadrové zbrane.

„Dozvedel som sa aj o incidentoch týkajúcich sa jadrových zbraní a medzi týmito incidentmi bolo niekoľko jadrových zbraní vyslaných do vesmíru, ktoré zničili mimozemšťania… Na samom konci 70. a začiatkom 80. rokov sme sa pokúsili umiestniť jadrovú zbraň na Mesiaci a odpáliť ju na vedecké merania a iné veci, čo bolo pre mimozemšťanov neprijateľné. Zničili zbraň skôr, ako sa dostala na Mesiac.“

Plukovník Ross Dedrickson

Opäť to môže znieť trochu od veci, ale je jedným zo stoviek vysokopostavených vojenských pracovníkov z celého sveta, ktorí sa podobne vyjadrili o návštevníkoch z vesmíru.

Zaujímavé na jeho výroku je, že máme k dispozícii aj odtajnenú správu Centra jadrových zbraní vzdušných síl z júna 1959, ktorá ukazuje, ako vážne Spojené štáty o tomto pláne uvažovali. Nazýval sa Projekt A119. Vo všeobecnosti chceli preskúmať možnosti zbraní vo vesmíre a tiež získať ďalšie poznatky o vesmírnom prostredí a výbuchu jadrových zariadení v ňom.

Ďalej sa v memorande z roku 1962 adresovanom riaditeľovi CIA o „vojenskom nápade“ generálporučíka Korenevského (prísne tajné), ktoré zverejnilo ministerstvo obrany ZSSR, uvádza nasledovné:

Ako vidíte, dá sa predpokladať, že v skutočnosti nevieme, čo sa deje, ak vôbec niečo, v súvislosti s Mesiacom, ani čo sa tam deje v súvislosti s možnými pilotovanými základňami. Tento druh vývoja a iniciatív bol v minulosti zahalený rúškom tajomstva.

Dokonca existuje dokument Wikileaks, ktorý tvrdí, že USA postavili základňu na Mesiaci už pred desiatkami rokov. V dokumente sa jasne uvádza, že USA mali na Mesiaci „tajnú“ základňu, ktorú zničilo Rusko. Dokument je z roku 1979, takže možno boli tieto ciele dosiahnuté už vtedy?

Viac info na ac24

0Shares
Zaujímavosti