Mimozemšťania by mohli nadviazať kontakt so Zemou do roku 2029, tvrdia vedci

Mimozemšťania by mohli nadviazať kontakt so Zemou do roku 2029, tvrdia vedci

Vedci z Kalifornskej univerzity veria, že mimozemský život by mohol komunikovať so Zemou o šesť rokov.

Zistenia sú založené na výpočtoch vykonaných komunikáciou s niektorými z najvzdialenejších sond planéty, ktoré boli vyslané do vesmíru pred rokmi. Voyager 1 a Voyager 2 boli vypustené v roku 1977 a naďalej cestujú medzihviezdnym priestorom, zatiaľ čo Pioneer 10 a Pioneer 11, vyslané v rokoch 1972 a 1973, spolu s New Horizons (2006), sú na cestách, aby prekonali heliopauzu na ceste do medzihviezdneho priestoru.

Výskumníci z Kalifornskej univerzity študovali signály vysielané týmto plavidlám, aby sa pokúsili nájsť hviezdy v ich blízkosti, ktoré sú najlepšie umiestnené na zachytenie správ. Potom vytvorili zoznam hviezd, ktoré by sa mali stretnúť so signálmi Zeme v budúcom storočí a zistili, že mimozemské civilizácie by mohli vrátiť správu už v roku 2029.
Je to preto, že zistili, že Pioneer 10 dosiahol v roku 27 bielu trpasličiu hviezdu vzdialenú približne 2002 svetelných rokov.

Výsledky boli publikované v publikáciách Astronomickej spoločnosti Pacifiku, kde Howard Isaacson, astronóm z Berkley a spoluautor práce, povedal: „Toto je slávny nápad od Carla Sagana, ktorý ho použil ako tému sprisahania vo filme Kontakt.“

V tomto filme z roku 1997, ktorý režíroval Robert Zemeckis, nájde vedec z Pátrania po mimozemskej inteligencii (SETI) dôkazy o mimozemskom živote na planéte 26 svetelných rokov od Zeme a je vybraný, aby s ním nadviazal prvý kontakt.

Signály vyslané na Voyager 2 v rokoch 1980 a 1983 dosiahli dve hviezdy v roku 2007, jednu, ktorá je vzdialená 26 svetelných rokov a hnedého trpaslíka vzdialeného 24 svetelných rokov. Ak sa správy z týchto dvoch hviezd vrátia, mohli by sa k nám dostať začiatkom 2030. rokov, informuje portál Express.co.uk.

„Tieto kozmické lode komunikovali s rádiovými anténami Deep Station Network (DSN), aby stiahli vedecké údaje a telemetrické údaje,“ píše sa v štúdii.

 

0Shares
Zaujímavosti