Muži neverili vlastným očiamp po tom, čo v odľahlom austrálskom mestečku zrejme spozorovali tvora podobného Yettimu

Muži neverili vlastným očiamp po tom, čo v odľahlom austrálskom mestečku zrejme spozorovali tvora podobného Yettimu

Traja muži zostali otrasení a plní strachu po tom, čo v jednom z vidieckych miest Queenslandu spozorovali niečo, čo podľa nich bolo yowie – tvor podobný Yetimu, ktorý údajne žije v austrálskom vnútrozemí.

Počas cesty z práce narazili na „schúlenú postavu“ pod pouličným osvetlením a spočiatku si mysleli, že je to „diviak alebo naozaj veľké zviera“.

Až keď sa muži dostali bližšie, uvedomili si, že bizarná postava pripomína yowieho, ktorý utekal „veľmi opičím spôsobom“.

Fitzgerald povedal, že sa nikdy predtým nestretol s „takýmto zvláštnym zážitkom“ a šok z objavenia „yowie“ mu v tú noc neuveriteľne sťažil spánok.

„Nikdy predtým som naozaj nemal takýto paranormálny alebo zvláštny zážitok. V tú noc som takmer nespal a zmocnil sa ma pocit, že som videl niečo, v čo som predtým neveril.“

Kolega z práce Stirling Slocock-Bennett dodal, že skupina bola „úplne neveriaca tomu, čo sme videli“.

Nie je to prvýkrát, čo mesto zaznamenalo správu o pozorovaní yowieho. Miestni obyvatelia z Jimny, vidieckeho mestečka, ktoré má len 91 obyvateľov, údajne tiež videli dôkazy o údajnom yowie.

Tento tvor sa všeobecne opisuje ako chlpaté, opičie zviera s dĺžkou od 2,1 m do 3,6 m. Niektorí uvádzajú yowieho ako plachého alebo plachého, iní hovoria, že yowie môže byť násilný alebo agresívny. Píše portál Indy100.

„Určite to bol pre mňa desivý moment. Ako som povedal, bol som taký zmätený a otrasený z toho, čo sme videli, a ako sme sa dostávali bližšie a bližšie, nedávalo to zmysel, ako by ste dúfali,“ povedal Slocock-Bennett.

Povedal, že potom sa vybrali na niekoľko túr, aby sa pokúsili tvora opäť vidieť, ale nemali šťastie.

Fitzgerald dodal, že predtým nikdy neveril na takéto tvory alebo konšpirácie, ale jeho nahlásené pozorovanie yowieho ho povzbudilo, aby sa išiel ešte raz pozrieť.

„Veľmi ma zaujíma, čo videli a zažili iní ľudia,“ dodal.

0Shares
Zaujímavosti